Mukavaa maanantaita! Syksy on parasta aikaa!
Ihana vesisade. Rakastan tätä säätä.
Tässä on sitä jotain.
Kommentit (6)
Mukavaa maanantaita sinullekin :)
Minäkään en enää vihaa syksyä niin paljon kuin ennen. En ole enää töissä päiväkodissa, missä sadesää tiesi kuravaatteiden pukemista, pesemistä ja pihalla sateessa oloa.
Nyt voin vain katsella ikkunasta sadetta ja laittaa takkaan puita lisää. Ja tehdä töitä, jotka eivät vaadi jatkuvaa pihalla oloa.
Syksy saapui sateineen ja kylmine ilmoineen, tuoden muassaan kivut, jäykkyyden ja särkylääkkeiden aiheuttaman väsymyksen ja pahoinvoinnin. Onneksi oli upein kesä vuosiin, eiköhän seuraavat 8-9 kuukautta selviä muistoilla ja uuden kesän odtuksella. Mukavaa että jotkut tykkää syksystä ja talvesta, olisi tylsää jos oltaisiin kaikki samanlaisia.
Mä kanssa niiiiin nautin. Johan sitä hellehelvettiä kestikin! Nyt jaksaa taas olla ja ulkoilla ja touhuta.
Maanantai voi olla mukava vain jos on vapaata ja päihteitä. Tämä sattuu olemaan sellainen maanantai. :D
Pimeää, märkää ja kylmää. Täyttä p**kaa.