Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkähän takia noista Oulunkin kaduilla tallaavista "ihmisroskista" on melkoinen osa myös ihmissuhteensa pilanneita eronneita luusereita?

Vierailija
11.09.2018 |

Kumma kyllä melko monista alkoholisteista on avioeronneita tai avoeronneita ihmisyksilöitä? Ja herääkin kysymys, että miksi sitten heistä eron halunneet puolisot eivät ole kestäneet näitä alkoholia kittaavia kullanmurujaan, mukamas kunnon kansalaisia ja asiansa hoitavia sellaisiako?
En ole vielä kenenkään juoposta tai huumehörhöstä puolisostaan eronneen ex.puolison kehunneen entistä puolisoaan mitenkään mairittelevilla nimittelyillään; miksiköhän heitä nyt pitäisi sitten mitenkään "arvoesineiksikään" kutsuman - ihmistä, joka on parhaimmassa tapauksessa pilannut myös omien lastensa elämän juopottelullaan ja sekoilemalla väkivaltaisella käytökselläänkin?
Totuushan on, että on olemassa ns. roskaväki ja rupusakki, eihän siitä totuudesta mihinkään päästä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kahdeksan