Yosa tuotteet pilattu
Uudistetut yosa-tuotteet ovat tulleet yrityskauppojen myötä hyllylle. Olipa pettymys suuri, kun sisällön tasoa ja laatua on laskettu. Persikka-passio ja mansikka-banaani eivät sisältäneet aiemmin lisättyä sokeria eikä muutakaan ylimääräistä. No säästyypähän rahaa, kun alkaa valmistamaan tuotetta itse. Kaurajogurttia on helppo tehdä (tosi halpaa) ja näin sadonkorjuuaikana löytyy helposti herkkuja mitä lisätä joukkoon.
Kommentit (8)
Onpa harmi että luottoeväs on menty muuttamaan! Hankalaksi menee.
Onko näin? Olen ostanut näitä uudistettuja, mutta en ole tainnut itse vielä yhtään syödä. Pitääpä tutkia tuoteselosteet.
Metsämarja muuttui makeaksi velliksi ja jää nykyisessä muodossan itseltäni syömättä.
Oddly Goodin vähäsokeriset kauragurtit on hyviä.
Noihin on myös alettu laittamaan rypsiöljyä tmv. =/
Voi kun olette niin herkkiä… uniikit lumihiutaleet. Toivotaan, ettei suurempia kriisejä osu elämänne varrelle.
sitähän voi vaikka laihtua kun ei sitten ahmi nuita
Tosi kurjaa kuulla! Arvostan myös suomalaisten pienyritysten tuotteita. Nytkö näin käynyt? Pitääpä maistaa:( Laita uuden omistajayrityksen kuluttajapalautteeseen kommentti tai heidän facebookkiin. Ärsyttää se jos hyvä reseptiikka muutetaan isompien voittojen toivossa!:(((