Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten hallituspuolueiden kehtaa valehdella että nostavat nyt pienituloisten etuuksia

Vierailija
31.08.2018 |

Vaikka tosiasia on, että ensin leikattiin paljon enemmän. Ensin on leikattu 10 euroa, nyt ennen vaaleja annetaan 1euroa, ja liiotellaan ja valehdellaan että ajatellaan pienituloiosia.

VMP.

Ja taas ei muistettu työttömiäkään ollenkaan. Rikkaille on vara antaa aina lisää etuja, ja tukiaisia, mutta köyhiltä viedään tuhkatkin pesästä.. Ei mitään uutta, mutta toi VALEHTELU ennen vaaleja on jotain käsittämätöntä. Monihan sitten ikävä kyllä uskoo noi löpinät.

Miten kehtaavat. Vielä kerran: Ensin otetaan köyhältä 100e kuussa, sitten ennen vaaleja annetaan 5e kuussa lisää, ja valehdellaan suureen ääneen, että hallitus ottaa pienituloiset huomioon budjetissa. Totuus: Eivät ota.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otsikosta jäi sana "edustajat" pois... anteeksi. Piti lukea "hallituspuolueiden edustajat"....

ap

Vierailija
2/4 |
31.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikkein vähiten saavien tuloja voi nostaa vain perusosaa korottamalla. Muuten se on kosmeettista. Peruspäivärahan tai asumistuen korotukset ovat turhia. Niillä vaikutetaan vain tt-tuen määrään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
31.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänäkään vuonna etuuksiin ei tehdä indeksikorotusta, eli tosiasiallisesti leikkaukset jatkuvat edelleen pienituloisille.

Vierailija
4/4 |
31.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri näin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme neljä