Surkean laihduttajan järjetön elämä
Viikot syödään vähäkalorista mautonta ja muka terveellistä ruokaa, että viikonloppuna saa sitten "herkutella"
Koko viikko menee siihen viikonlopun syöminkien ajatteluun. Itse elämä valuu hukkaan.
Ja kaikki aivan turhaan, pysyvää muutosta hoikkuuteen ei tapahdu.
No, antaa heidän yrittää.
Kommentit (6)
luulin että tämä oli uusi pipsu-ketju
Kannattaa panostaa siihen että tekee ruuasta hyvää ja tarkkailla, ettei elä liian vähillä kaloreilla. Kyllä se siitä.
No, parempihan se on syödä edes viikolla sitä terveellistä ruokaa ja olla sentään lihomatta/lihoa vain hitaasti, kuin että mättäisi niitä herkkuja viikollakin.
Vierailija kirjoitti:
No, parempihan se on syödä edes viikolla sitä terveellistä ruokaa ja olla sentään lihomatta/lihoa vain hitaasti, kuin että mättäisi niitä herkkuja viikollakin.
Sen terveellisen ruuan ei kuitenkaan tarvitse olla pahaa ja mautonta. Se voi olla aivan hyvin herkullista ravintoa. Näin ei tarvitse viikonloppua kuluttaa "herkutellen" Eikä tarvitse koko viikkoa odotella viikonloppua "herkkuineen"
Mä söin vähäkalorista mutta hyvää ruokaa ja kerran viikossa herkuttelin. Hyvin laihduin reipasta tahtia 15kg jotka on pysyneet poissa jo monta vuotta. Ei mennyt elämä hukkaan, elämästä tuli kivempaa kun oli taas hoikempi.