Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kukaan matkustanut Etelä.Afrikassa? Ensu talven matkaa suunnutteemassa

Vierailija
12.08.2018 |

Talvella olemme 6 viikkoa lomalla ja jonnekin kauas on aina ollut tapana matkustaa. Tänä vuonna on mielessä Afrikka ja kohteista siellä voisi olla Etelä-Afrikka, Kapkapunki aluksi ja siellä kiertely.
Onko kukaan lomaillut tuolla? Suositteletko, onko jotain erityisiä kokemuksia tai asioita joita haluaisit mainita?

Toki jos joku muu matkakohde on mielestänne vielä parempi tai aivan ehdoton, sitä voi suositella. Aasia on kierretty aika tarkkaan, joten sinne ei tänä talvena mennä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vasemmanpuoleinen liikenne, ei juurikaan julkista liikennettä.

Vierailija
2/3 |
12.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohtalaisen edullinen hintataso, upea luonto. Ilta-aikaan ei oikein voi liikkua ilman taksia/uberia.

Ehdottomasti käymisen arvoinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turvaton paikka

Etelä-Afrikan matkailun haittana on korkea rikollisuus. Ulkona liikkuessa syytä jatkuvaan valppauteen. Liikennekulttuuri on myös vaarallinen.

https://um.fi/matkustustiedote/-/c/ZA

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän yhdeksän