Yömietteitä, osa 1
Millaisia asioita sinä mietit yön pimeinä tunteina, jos uni ei tule tai olet muuten vaan yökukkuja ?
Jaa omat after dark-parhaasi :)
Minulle tuli viime yönä tällainen mieleen..
(taustaa : asun kerrostalossa.)
Voivatko ihmisen henkilökohtainen reviiri ja naapuririidat liittyä yhteen, siinä mielessä että ihminen mieltää oman reviirinsä jatkuvan aina asuntonsa seiniin saakka? Ja henkilökohtainen reviirihän on noin puoli metriä joka suuntaan ihmisen ympärillä, koskeeko sama myös asuntoa? Loppuisivatko naapuririidat jos omien seinien ja naapurin seinien välillä olisi metrin levyinen tyhjä alue?
Teinkö juuri oivalluksen vai onko kysymys vain ääni-jne. erityksestä ? :D
Jatkakaa, pyydän.
Kommentit (8)
Vierailija kirjoitti:
Miten se Sipoon murhaaja ensin suunnitteli tekoaan kuukausia ja sitten kuitenkin sössi homman aivan alkeellisilla mokilla (sadeviitta helteellä, kännykkä mukana, valvontakamerat), vaikka oli tiettävästi akateeminen ja sotilaskoulutuksen saanut?
Koska akateemisuus ja sotilaskoulutus sinällään ei ole tae mistään, älykkyydestä ainakaan. Sen sijaan empatiakyvyttömyys ja tunnekylmyys kuuluvat usein kuvioon.
Minä mietin että onko joku halunnut jo pienestä pitäen ratikkakuskiksi..
Onko tän asunnon edellinen asukas, vanha mummo, kuollut täällä ja mikä hänen tarinansa on?
Kumpi olisi parempaa, se että olisi siivet vai se että olisi kidukset ?
Miksi erään firman aspa ei vastaa viestiini..onko joku virkailija avannut muutama päivä sitten viestini ja nyt tuijottaa sitä aina vaan ruudullaan töissä inhoten, ajatellen että tuolle en ainakaan vastaa?
Olen masentunut ja mietin että onko elämässä todellakin yleisesti ottaen niin että ilkeät johtavat tyhmiä.
onko mintunvihreä oma värinsä vai onko se vain yksi vihreän sävy
Miten se Sipoon murhaaja ensin suunnitteli tekoaan kuukausia ja sitten kuitenkin sössi homman aivan alkeellisilla mokilla (sadeviitta helteellä, kännykkä mukana, valvontakamerat), vaikka oli tiettävästi akateeminen ja sotilaskoulutuksen saanut?