Mies pettää?
Mies oli reissussa juuri viikon.. Kotiin tullessaan illalla olin makuuhuoneessa katsomassa televisiota, kun mieheni purki tavaroitaan..hän tuli laittamaan yöpöydän laatikkoon jotakin ja luulen, että hän laittoi kondomeja koriin joka laatikossa on koska kuulin että se avasi kannen siitä rasiasta.mukamas korvatulppia laittoi laatikkoon vaikka ne ei siellä korissa ole..vaan kaukana siitä laatikon toisella reunalla. En katsonut mitä sinne laittoi mutta nyt kalvaa mieltä koska kuulin selvästi sen korirasian äänen. Tämä ei ole mikään trolli vaan olen oikeasti huolissani, että mies pettää..tai yrittää. Meillä on kovinkin hiljaista läheisyyden suhteen ja mies viihtyy paljon ulkona kävelyillä ja reissuissa työkavereiden kanssa. Emme ole käyttäneet kumia sitten 2015..koska käytän kierukkaa.. Ja rasiassa olevat kumit oli parittain taitettu kahtia, että jossain mukana ne on kulkeneet. En uskalla kysyä kun suuttuu minulle.. Meillä on kaksi kouluikäistä lastakin.
Kommentit (25)
Täältä palstaltahan se vastaus löytyy. Ei vaan, pettää jos pettää. Sitten joko kestät tai lähdet. Mutta keskustele ensin, ennen kuin kunnolla, äläkä vaan syyttele ja epäile.
Kiva vetää vanhentuneilla kumeilla vierasta.
Minkälainen parisuhde teillä oikein on, jos pelkäät kysyä ja puhua miehesi kanssa?
onko miehes oikeesti niin tyhmä että jos on käyny vieraissa ni tois siltä reissultaan ylijääneet kortsut kotiin?? oikeesti?
Joopa joo, sellaista se on "valssi kesällä" :D Niinhän nuo ukot tuppaa tehä kun ne pääsee kotoa pois, tämähän on nyt aivan päivän selvä asia. Ei sitä kannata kauheesti ihmetellä, eikä se käytössä kulu :) Se on melkosta sutinaa ja kuhinaa tuolla maailmalla ja monesti ne just pettääkin kenestä sitä ei ikinä uskoisi! Näin se vaan menee.
No on kyllä melkonen amatööri tämä ap:n ukko :D kotona ei käytetä kortsuja mutta ukko hinaa niitä kuitenkin kotia, miksi ?! eikö ole parempaa jemmaa :))
Vierailija kirjoitti:
Minkälainen parisuhde teillä oikein on, jos pelkäät kysyä ja puhua miehesi kanssa?
Tätä minäkin ihmettelin. Mitä vastaa ap?
Ei kukaan pettävä mies ole niin tyhmä, että tuo kondomeita kotiin. Vai onko sinulla poikkeuksellisen tollo ukko?
Tiesit varmaan, että kumien päiväykset ovat menneet jo huonoksi, jos ovat monta vuotta olleet käyttämättöminä.
Ihan kaksi lastakin! No voi, voi sentään. Mitäs tässä nyt tehtäisiin, erota vissiin pitäisi.
Vierailija kirjoitti:
Tiesit varmaan, että kumien päiväykset ovat menneet jo huonoksi, jos ovat monta vuotta olleet käyttämättöminä.
Paitsi näiden uusien, jotka on ostettu käytettyjen vanhojen tilalle. Päiväys lukee jokaisessa kumissa. Edellisessä elämässä vaihtui kummallisesti kumien päiväykset vaikkei niitä käytetty..
Ei oo mistään kotoisin parisuhde jossa toiselta ei uskalla kysyä ja pitää pelätä että suuttuu..
Semmoisia ne on, vieraan emokon haaruksissa heti tilaisuuden tullen.
Hmm, mies tuli kotiin ja sinun ollessa vieressä laittoi jotain laatikkoon ja rasiaan? Ja te ette käytä kumeja? Onko miehellä niitä kuitenkin aina ollut varalta? Ei kai se nyt niin tyhmä ole että sinun kuullen ne pettämisreissulta ylijääneet kumit säilöisi?
Haittaisiko tuo nyt niin? Kun ehkäisystäkin huolehtii. Ei järvi soutamalla kulu.