Voisitteko viedä koiranne
Juhannukseksi johonkin hoitolaan, niin voitaisiin tulla lasten kanssa vierailulle. Juhannus on yhdessä olon juhlaa. Tosi juttu. Enpä ole vastaillut enää.
Kommentit (12)
Ei se auta, jos koirat vie hoitoon, kun allergeenit jäävät. Ei tulla teille.
Vierailija kirjoitti:
Juhannukseksi johonkin hoitolaan, niin voitaisiin tulla lasten kanssa vierailulle. Juhannus on yhdessä olon juhlaa. Tosi juttu. Enpä ole vastaillut enää.
Mä itseasiassa vien mun koiran mutsin luo juhannuspäivänä, kun on lapsiperhe tulossa kylään grillailemaan. Helpompaa mulle näin, kun ei tarvitse koko ajan silmä kovana vahdata, että meneekö lapsi kiellosta huolimatta koiran luo (koira ei pidä lapsista ja on yli 60kg).
Tämä oli tosin oma ehdotukseni ja tiedän, että äiti pitää hyvää huolta mun ainoasta asuinkumppanista ;) Mutta voin kuvitella että herneenpalot olisi olleet nenässä heti, jos he olisivat tuota mulle ehdottaneet!
Koirat for dogs, women! Inshallah.
Pistäisin kaikki välit poikki moisen moukan kanssa.
No en veisi, itsekään en pyytäisi viemään lapsia hoitoon, että voin mennä kyläilemään 😄
Antaisin kysyjälle kunnon litsarin poskelle.
Olisin vaan iloinen jos eivät tulisi, en halua viettää juhannusta kiljuvien lasten kanssa. Eli koirieni seuran valitsisin minäkin ja samanmielisten ystävien.
Koirat on karseita ja niiden omistajat vielä pahempia.
Vierailija kirjoitti:
Koirat on karseita ja niiden omistajat vielä pahempia.
Mitä enemmän tunnen ihmisiä, sitä enemmän pidän koirista
Koirista ei ole mitään haittaa, ne antaa vain hyvää mieltä, toisin kuin kiljuvat ipanat
En halua olla erossa koirastani yhtään ylimääräistä aikaa.
No, ne koirat on juurikin hommattu pitään kyläilijät poissa.