Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos saisit päättää, niin olisiko kodissasi lankapuhelin vai älypuhelin?

Vierailija
03.06.2018 |

Itse valitsisin ehdottomasti lankapuhelimen. Ne puhelut puhuttaisiin siinä ja sitten keskityttäisiin normaaliin elämään ilman älypuhelimen jatkuvaa tuijottamista ja näpertelyä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä estää ottamasta lankapuhelinta kotiin?

Vierailija
2/4 |
03.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole lankapuhelinta, eikä älypuhelintakaan, joten valintani on tämän hetkinen tavallinen netitön näppäinpuhelimeni. :) 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos radiotekniikkaa ei olisi otettu puhelinkäyttöön, olisi lankapuhelinkin nykyään älypuhelin.

Vierailija
4/4 |
03.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietääkseni mulla on vapaus valita, ja älypuhelimeen olen päätynyt sen käytännöllisyyden ja monipuolisuuden vuoksi. Välillä jotain jenkkisarjoja katellessa käy kyllä melkein kateeksi sitä niiden kotipuhelinvastaaja systeemiä, oishan se toisaalta hauska ettei olis ihan koko ajan tavoitettissa ja kotiin tullessa vois kuunnella päivän aikana tulleet viestit :D mutta turha kai sitä on menneitä haikailla kun ajassa ja kehityksessä on hankala harpata enää taaksepäin