Paljonko sait pisteitä narsistitestistä?
Kommentit (19)
Oon joko super-narsisti tai ihan lapanen. 0 pojoa.
TÄYDET POJOT, EI OO TODELLISTA. OLEN (TÄSSÄKIN) TESTISSÄ (PARAS!)
Näyttää siltä, että tänään olen erityisen kaikkivoipa narsisti.
Samoin; eli tämän: "Ajatteletteko, että ei ole välttämätöntä noudattaa tiettyjä sääntöjä tai tapoja, jos niistä on teille haittaa?"
Olen kyllä omasta mielestäni teoreettis-psykologisesti aika "narsistinen", mutta se lienee sitä hyvälaatuisempaa itsenäisyyden versiota sitten kaikki...
5, mutta liittyvät yhtä lukuunottamatta kaikki huonoon itsetuntooni ja epävarmuuteeni. Kohdasta 8 sain myös pisteen, koska minusta on ihan puhdasta järkeä, ettei kaikkia sääntöjä tai tapoja pidä noudattaa jos niistä on haittaa.
2 pojoa. Vastasin kyllä kysymyksiin 8 ja 11. Olen vakaasti sitä mieltä, että minun on tärkeää ensisijaisesti ajatella omaa terveyttäni ja parastani. Jos on narsismia pitää itsestään huolta niin voihan vitalis.
...Hyvä oli muuten myös tuo Teitittely joka *tun kysymyksessä. ;'D
Miksi noudattaa sääntöjä tai tapoja joista on itselle haittaa jos kuitenkaan sen rikkomisesta ei ole kenellekään muullekaan haittaa?
2 pistettä. Olen kateellinen monille vakityöstä ja hyvästä terveydestä (krooninen sairaus), ja esim. kävelen usein päin punaisia jos en jaksa odottaa, autoja ei näy eikä ole lapsia saamassa huonoja vaikutteita (8. Ajatteletteko, että ei ole välttämätöntä noudattaa tiettyjä sääntöjä tai tapoja, jos niistä on teille haittaa?)
Kylläpä häiritsi tuo typerä teitittely.
2 pistettä sain.
3 pistettä.
En noudata kaikkia sääntöjä ja varmastikäyttäisin hyväkseni esim lain porsaanreikää jos sellainen olisi, mutta luulenpa, että monen ihmisen moraali alkaisi rapistua, jos työskentelisi pitkään tässä ammatissa. Lisäksi en koe, että kaikki ansaitsevat aikaani, mutta se on lähinnä kokemuksen tuomaa. Olen myös melko kunnianhimoinen ja tykkään haaveilla.
1 kyllä vaadin pomon puhelimeen jos esim.terveyskeskuksessa töpeksitään kunnolla tai jos lapsen koulussa esimerkiksi kiusaamista ei saada loppumaan. Syy miksi toimin näin on puhtaasti se että johtaja on se joka on vastuussa .
7 pistettä. Ystäväni on pari kertaa kutsunut mua narsistiksi. Kai mä sit olen.
11. Aika paha... minua kyllä pidetään narsistisena ja ovat vissiin oikeassa.
Sain 4pst, huoh!