Ärsyttää olla paksujalkainen
Alavartaloon kertyy lihasta ja rasvaa ja persjalkainenkin olen. Ylävartalo on hoikka. Kesällä tämä ärsyttää, kun pitää shortseja ja hameita. Monilla miehilläkin on sirommat sääret.
Kommentit (10)
Mulla pohkeet on lähes puolet ellei kahta kertaa reisiä paksummat. Mulle on sanottu että mun pitäisi treenata ja kasvattaa lihasta reisiin, mutta toisaalta en halua että mun jalat näyttää broilerin reisikoivelta. Ainoa ongelma tässä vain on, etten pysty lainkaan käyttämään korkeavartisia kenkiä ja varrellisia sukkia.
Täällä myös eräs tukkijalka ilmoittautuu. Katselin lapsuuden aikaisia valokuvia, niissä jo istuin pölkkyjalat paksuina .Hoikempanakin jalat ovat suhteessa tanakat, Takavuosina oli muotia väljälahkeiset housut, minulla ne vaan istuivat kuin pillihousut jalkojen osalta.
Lisää massaa yläkroppaan, niin ei jalkojen paksuus erotu.
Vierailija kirjoitti:
Lisää massaa yläkroppaan, niin ei jalkojen paksuus erotu.
Sittenhän sitä näyttäisi bodarilta. Parempi kai naiselle, että edes ylävartalo on hoikka.
Sama täälä. 180 cm pituutta, hoikka yläkroppa litteällä vatsalla ja jumalaton perse ja paksut jalat. käytän aina hameita ja mekkoja ettei nämä koivet näy. Vaikea ostaa housuja kun puristavat jaloista ja vyötäröltä eivät pysy.
Täällä kanssa yksi persjalkainen, paksut nilkat omaava ilmoittautuu. Paksut nilkat taitaa olla sukuvika, mun mummulla (isänäiti) ja isän puolelta oleva siskopuolella on ihan samalaiset nilkat. Läskiä ei niissä ole, mutta ympärysmitta ei vaan ole mikään siro, mutta näillä mennään, kun ei muutakaan voi..
Coolsculpting auttaa. On myös rasvaa poistava pistos, Kybella. Kallista on tosin.
Katsokaa värikkään kuvia ja olkaa onnellisia jaloistanne.
Mulla ei ole alaraajat sinänsä paksut ja olen kokonaisuudessa hoikka.
Nilkat ovat kammottavan paksut ja se pilaa kaiken. Niille ei kertakaikkiaan voi mitään ja monet suorastaan halveksivat paksunilkkaista naista. Lähes kaikkialta muualta voi laihduttaa, mutta nilkat on ja pysyy uittotukkeina.
Ottaisin melkein mieluummin kauttaaltaan paksut jalat, niin paksuihin nilkkoihin ei ehkä kiinnitettäisi niin huomiota.