Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa!!!!!

Hermostunut työntekijä
03.05.2018 |

Oon siis 14v. tyttö ja hain tokmannille tutustu työelämään ja tienaa -kesätöihin. Nyt tuli soitto että pitäs mennä huomenna haastatteluun ja mua jännittää ihan sikana!!
Joten onko kokemukia? Millasia kysymyksiä siellä saatetaan kysyä? Minkään laisia vinkkejä? Auttakaa oikeesti mulla on ihan hirveet paineet!!!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

oikeest voitko muka olla noi paineis yhest haastattelust joka kestää ehk 5 min??

Vierailija
2/5 |
04.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on toi on mun eka haastattelu KOSKAAN.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne todennäköisesti ei edes odota sinulta kovin suuria ikäsi vuoksi. Teinejä aina aliarvioidaan ja pidetään lapsellisempana kuin ovatkaan.

Vierailija
4/5 |
04.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pukeudu siististi mutta myös käytännöllisesti (ei biletoppia tai krkeakorkoisia kenkiä). Älä vilkuile puhelinta haastattelun aikana.

Miksi hait juuri tokmannille? Oletko kiinnostunut kaupan alasta muutenkin? Mitä vahvuuksia sinulla on mistä olisi hyötyä tuossa työssä?

Keksi itse valmiiksi asioita joita haluat työstä tietää.

Vierailija
5/5 |
04.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyydä vanhempaasi tekemään sinulle koehaastattelu eli vanhempi esittää työnantajaa ja sinä työntekijää. Vanhemmillasi on kokemusta työhaastattelusta, joten ainakin osa kysymyksistä osuu oikeaan. Itse olen käyttänyt tuota omien lasten kanssa, kun he ovat tehneet jotain ensimmäistä kertaa kuten soittaneet parturi- tai lääkäriaikaa. Kokemus tuo varmuutta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kaksi