Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä teidän 6-8-vuotiaat harrastavat?

Vierailija
27.04.2018 |

Mitä tuohon mainitsemaani ikähaarukkaan kuuluva lapsesi harrastaa? Jos harrastaa ohjatusti, montako kertaa viikossa ja kauanko kerrallaan harrastusta on? Miten kyseiset harrastukset tai harrastus on lapsellesi valikoitunut?

Jos lapsesi käy harrastuksessa/harrastuksissa useamman kerran viikossa, tuntuuko määrä sopivalta vai väsyykö lapsi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harrastaa muskaria, ratsastusta ja ponikerhoa. Muskari on koulun iltapäiväkerhossa, ratsastustunti on kerran viikossa ja ponikerho joka toinen viikko viikonloppuisin. Jos muskari ei olisi ip-lerhon yhteydessä, ei kävisi siinä. Yksi harrastusilta viikossa on ihan sopiva tällä eskarilaiselle!

Vierailija
2/3 |
27.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Balettia 1 krt/vko ja jalkapallo 2 krt/vko, turnausviikkoina yksi lisäpäivä. Menevät käytännössä päällekkäin vain 2 kk vuodessa. Harrastusta 45 min - 1 h/kerta. Tykkää kovasti, iltatreeneistä väsyy. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

8v tyttäreni harrastaa rytmistä voimistelua. 3 kertaa viikossa 2-3 tuntia kerrallaan, pitävät välissä tauon ja eväät on aina mukana. Lähti mukaan pari vuotta sitten naapuritytön innoittamana ja en ole huolissani treenimäärästä kunhan intoa riittää. Tälläkin hetkellä heittelee vannetta ja keiloja takapihalla.