Vituttaa, kun joku pyytää palstalla apua eikä vaivaudu edes kiittämään
Joskus olen etsinyt vartin verran netistä tietoa aloittajan ongelmaan liittyen ja vastannut sitten kattavasti, mutta ei voi sitten edes kiittää. Tykkään auttaa, mutta olisi kiva kuulla edes, onko apu mennyt perille ja onko siitä ollut hyötyä.
Kommentit (8)
Vierailija kirjoitti:
Joo, sama täällä, joskus saa jopa haukut. :D
No niinpä...
Ap
Minä olen kiittänyt,ei siitä hirveästi vaivaa ollut
Mua on kiitetty ja se tuntu mukavalta, että osasin auttaa ihmistä oudossa ongelmassa.
Oletko varma, ettei avunpyyntö ollut provo? Mä törmäsin jo vuosia sitten samaan asiaan eli näin vaivaa selvittääkseni jonkun tuntemattoman ongelman vain huomatakseni, ettei kysyjä alunperinkään ollut tosissaan kysymyksensä kanssa. Lopetin siis jo aikoja sitten selvittelyn ja vastaan vain silloin, jos selvittelemättä tiedän vastauksen.
Mua ei yhtään vituta se, jos joku ei muista kiittää.
On minusta hyvä, jos joku saa tätä kautta apua. En koe sitä millään tavalla vääräksi, että unohtaa tai ei ajattele että pitäisi kiittää.
Ihan noin pienistä en harmistu.
Enemmän vituttaa se, kun ketju missä on pitkät pätkät asiallista keskustelua poistuu savuna ilmaan.
Ei motivoi yhtään kirjoittamaan pitkiä asiallisia vastauksia tänne, kun ketjuja lähtee näennäisen mielivaltaisesti.
Provoilu olisi paljon helpompaa.
No eipä niitä kiitoksia elävässä elämässäkään aina kuulu. Mikä ihmisiä vaivaa, pieni kiitos ei maksa mitänn.
Joo, sama täällä, joskus saa jopa haukut. :D