Mahdollinen miesystävä käski hävittää käärmeeni tai hän lähtee
Käärmeeni on viljakäärme. Kiltti kun mikäkin. Ei ole koskaan purrut ketään. Tämän miehen koira taas rähisee ja näykkii. Olen kerran joutunut tikattavaksi tämän koiran purtua minua käteen (12 tikkiä)
Kommentit (14)
Etköhän sä tiedä että kumpi tuossa tilanteessa kannattaa jättää.
Itse jätin entisen poikaystävän kun se uhkaili lähtevänsä ellen hankkiudu kissastani eroon. Päivääkään en ole katunut. Ei sillä ollut allergiaa, kunhan vihasi kissoja ja luuli että kissa on joku miehenkorvike. Tietääksi se on vieläkin sinkkuna.
Käärmeiden pito yksityisiltä pitäisi lailla kieltää. Ne ovat villieläimiä ja rinnastuvat esimerkiksi leijoniin tai tiikereihin.
Aiemmin tänään ongelmana oli kesyrotta...
Millaisella ruletilla te näitä rustaatte? Ongelmapyörä napsahtaa-mies/nainen-lapsi/lemmikki-sinun/minun/meidän lapset-anoppi/appi/miniä-sanoi/teki...
Kantsii pyörittää tiuhempaan, liikaa samanlaisia samalle päivälle.
Sano heippa sille miehelle ja lapikasta persuksille...
Vierailija kirjoitti:
Käärmeiden pito yksityisiltä pitäisi lailla kieltää. Ne ovat villieläimiä ja rinnastuvat esimerkiksi leijoniin tai tiikereihin.
Niinpä niin...et taida tietää mitään asiasta eli hyssysssyssys.
Miten hän voi lähteä, jos hän on mahdollinen miesystävä? Aika mahdottomalta kuulostaa.
Joo en tiedä asiasta mitään mutta yksikin tapaus, jossa joltain on karannut käärme ja eksynyt talon viemäriverkostoon vain pilkistääkseen naapurin wc-pöntöstä joku kaunis aamu on todellakin liikaa ja aivan järkyttävä ajatuksenakin. Kuinka sairas ihmisen pitää olla pitääkseen niitä inhottavia luikeroita lemmikkeinänsä.
Tää on varmaan provo?
Mutta joo, onhan näitä, näitä jotka alkavat sanella ehtoja toiselle hänen kavereistaan tai elukoista. Luultavasti pyrkii myöhemminkin "hallitsemaan".
Kiertoon vaan.
12 tikkiä, oliko Porvoon arvauskeskuksessa jonoa.
Diapedes