Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En toivo mitään muuta enemmän, kuin

Vierailija
19.04.2018 |

sudänystävää. Sellaista, jolle voisin soittaa vaikka keskellä yötä. Sellaista, joille voisin kertoa kaikki huoleni. Sellaista, jonka kanssa voisin jakaa ilot ja surut. Sellaista, joka aidosti ymmärtää ja välittää. On läsnä ja aito.

Sellaista, joka myös jakaa omat murheensa. Antaa niitä minulle kannettavaksi ja uskaltaa pyytää apua, kun sitä tarvitsee. Sellaista, jonka lähellä on hyvä olla, nauraa ja itkeä yhdessä.

Nyt jaan kaiken vain itseni kanssa. Ei ole ketään sellaista, jolle voisin puhua. Ketään, kenen kanssa jakaa tätä taakkaa :,(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musta on tullut jotenkin niin kyyninen että luulin aloituksen olevan tyyliin jotain "että saisin sitä reikää"

Vierailija
2/4 |
19.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse toivoisin Suomen palaavan taas suomalaisille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö ystävä voisi olla sellainenkin, jonka on tärkeä saada nukkua yöt. Ei kai ystävyys vaadi täydellistä omistautumista?

Itse toivon eniten nykyisten hallituspuolueiden rökälemäistä häviötä ensi vaaleissa. Ja kaikkea pahaa nykyministerien työuralle.

Vierailija
4/4 |
19.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sudanista niitä sudanystäviä löytyy.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan neljä