Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tärkein kriteeri puolisonvalinnassa

Vierailija
14.04.2018 |

Valitse sellainen, jolla on aidosti hyvä itsetunto. Säästyt paljolta.

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tässä omat kriteerini tärkeysjärjestyksessä, jos olisin puolisoa valitsemassa:

1. säyseä luonne

2. ymmärtää seksin päälle

3. siisteys

Nopeimmat ymmärsivät, että nämä ovat nykyisen puolison suurimmat puutteet.

T. M46

Vierailija
2/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap on oikeassa. Tuo on ollut aina yksi ehdottomista kriteereistäni. Toinen on se, että tunnen oloni hyväksi miehen seurassa. Juuri muita kriteerejä minulla ei sitten ole ollutkaan, ja pariutuminen on kyllä mennyt täysin nappiin jo kahdesti (eka pitkä suhde päättyi muista syistä kuin suhteen huonouden vuoksi).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

1. Kohtelias ja huomaavainen

2. Huumorintajuinen ja hyvä keskustelemaan

3. Puhdas ja siisti

En alkaisi minkään moukkamaisen ja jurottavan Rapa-Ripan kanssa seurustelemaan.

Vierailija
4/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä löysin mieheni yhteisistä ystävistä. Ollaan tunnettu 7-luokalta asti ja aina jotenkin ihailin häntä, mutta en kuvitellut että olisi mieheni joskus. Muistan, kun ajattelin häntä kuinka skarppi ja eteenpäin menevä hän oli aina. Ei ikinä lannistunut ja teki mitä sanoi. Sitten olin viettämässä 30v synttäreitäni ja myös hän oli siellä silloin. Siitä illasta alkoi meidän yhteinen taival ja ollaan oltu 11 vuotta yhdessä. Olemme 41 vuotiaita. Muistan aina, kun hän sanoi että rakentaa talon ja haluaa perheen. Jotenkin hänen ajatusmaailma oli aina edellä muita siihen aikaan ja kaikki hän on toteuttanut.

Vierailija
5/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle tärkeintä on:

1. On kutakuinkin sinut itsensä ja ympäröivän maailman kanssa

2. Mielenterveys suurinpiirtein kunnossa, ei persoonallisuushäiriöitä

3. Lempeä, rehti ja rakastava luonne

Vierailija
6/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tärkeintä on vetovoima. Ilman sitä ei jaksa edes yrittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

1. Hänen seurassaan on hyvä olla.

2. Hänen kanssaan on hyvä olla, vaikkei olisi juuri seurassani.

3. Hän ei aiheuta ongelmia meille.

Vierailija
8/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

1) Rehellinen, rakastava ja sitoutimishaluinen mies,jonka kanssa minulla on yhteiset arvot ja tulevaisuudentoiveet. Ja tietenkin sitä kuuluisaa kemiaa.

2) ei päihdeongelmaa. Tässä olen ehdoton. Lasiin ei tarvitse sylkeä, mutta joka viikonloppuinen kännääminen on aivan liikaa. Kerran kuussa jos ottaa, voidaan harkita yhteistä tulevaisuutta. Jos juominen jatkuu seuraavanakin päivänä, meidän parisuhteemme ei enää jatku.

3) ei harrasta irtosuhteita. Pahin on mies, joka odottaa naiselta siveellisempää käytöstä kuin itseltään. Kaksinaismoralismia en siedä.

4) ikä 25-35. Itse olen 29.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
14.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin pitää miellyttää silmää, että päästään edes alkuun. Sitten pitää olla fiksu ja huumorintajuinen. Sen jälkeen hyvä sängyssä, uskollinen ja vielä pitäisi löytyä samat tulevaisuuden haaveet. 

Ihme, että olen koskaan onnistunut pääsemään avikseen saakka.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kahdeksan