Yhtäkkinen himo suolakurkkuihin
Söin leivän, minkä väliin olin laittanut suolakurkkua ja nyt en voi olla ajattelematta suolakurkkuja. Söisin niitä vaikka suoraan purkista, mutta ne olivat kaksi viimeistä kurkkuviipaletta ja purkki siis tyhjä nyt. Lapsi päiväunilla, joten en pääse tästä nyt kauppaankaan niitä hakemaan. Pakko saada lisää suolakurkkua, mikä nyt eteen?
Kommentit (12)
Älä saakeli. Ei pitäisi olla mahdollisuutta raskauteen, mutta eipä koskaan pidä sanoa ei koskaan. Ap
Onnea Ap. Taidat tosiaan olla raskaana.
Hei nyt loppu tuollainen! En varmana ole! Ap
Vierailija kirjoitti:
Hei nyt loppu tuollainen! En varmana ole! Ap
Mulla on 4 lasta ja raskauden varmin merkki on ollut himo suolakurkkuihin:)
No niin, rauhoitutaanpas nyt. En ole raskaana. En voi olla. Ehkäisy on ollut käytössä.
Muita ideoita? Ap
Juo liemet suolakurkkupurkista. Selviää päikkäreitten yli ja sitten kauppaan hakemasn isoin kurkkutynnyri. Riittää ehkä huomiseen. 😂
Rakas kuolasurkku,
Sinulla on darra.
Terveisin,
Sun mutsis
Odotat, että lapsi herää ja sitten menette ostamaan suolakurkkuja.
Minä tykkään suolakurkuista ja suklaasta, mutta alkuraskaudesta en niitä halunnut, koska maistuivat silloin liian suolaiselta ja makealta.
En ehtinyt vielä kauppaan, mutta kauppalapussa lukee jo suolakurkut. Ehdottomasti saatava lisää! Ap
Itsellä tuli himo maustekurkkuihin raskaana ollessa. Oletko mahdollisesti pieniin päin? Voihan olla, että sinulla on kehon suolatasapaino alhaalla. Sopiva kehon natriumpitoisuus on itse asiassa välttämätöntä aineenvaihdunnan toiminnalle.
Jaa'a, mulla oli hirveä suolakurkkuhimo kun olin raskaana. Olisko ap:llä tällänen mahdollisuus... :D