Meikkipussin sisältö uusiksi! Sopuhintaista, mutta laatu tärkeämpää.. Help!
Ripsiväri, meikkivoide, huulipuna, silmänrajauskynä nyt ainakin haussa.. Ikää 42 vuotta. Iho hyvässä kunnossa, eikä kovin uurteinen (kop kop). Kaulan alueen iho tarvitsis kyllä hoitoa, vinkkejä vastaanotetaan.
Kommentit (16)
Bussissa kuulin, kun yksi rouva kehui Essencen huulipunaa, itse en ole kokeillut.
Olet jo siinä iässä että Yyyvs Rocshaar on kaverisi.
Vierailija kirjoitti:
Bussissa kuulin, kun yksi rouva kehui Essencen huulipunaa, itse en ole kokeillut.
Essence on aika hyvää, varsinkin ollakseen noin edullista. Mulle on huomaamatta kertynyt paljon niiden tuotteita.
Lumenella on ihan hyviä tuotteita, esim. meikkivoide, huulipunista edullisista itse pidän Lorealista. Samoin Dermosililta löytyy edullista ja ihan ok laatua.
Jos reissaat, niin Sephoralta se niiden oma sarja on hyvä ja kohtuuhintainen. Saattaa saada nettikaupastakin, en tiedä.
Cliniqillä ok perusripsari. Itsellä nyt käytössä Helena Rubinsteinin ripsiväri ja on oikein hyvä.
Huulipunat, jotka itSeä miellyttävät ovat Lancome ja YSL.
Itse suosin Max Factorin meikkejä 😊 toki eivät ihan halvimmasta päästä markettimeikeiksi ole, mutta itse tykkään kovasti.
Dermosil. Kotimaista, ihoystävällistä, laadukasta ja edullista :)
Yksi merkki, jossa hintalaatu-suhde kohtaa on Essence. Eivät edes testaa eläimillä. Suosittelen.
Essencen primer on hyvä. Maybellinen true satin liquid -meikkivoide myös. Ikää 45v. Iho hyväkuntoinen.
Mun ihan lemppariluomiväri on yksi kullanvärinen sävy IsaDoran sellaisessa neljän sävyn paletissa. Ihanan hohtava mutta kuitenkin luonnollinen ja lämmin sävy. Harmi kun just tuota nimenomaista palettia ei taida olla enää myynnissä.
Etsi lähistöltäsi asiantunteva Mary Kay ihonhoitokonsultti, niin ei tule hutiostoja.
Joo ite tykkään kanssa essencen mattahuulipunista, kuiville huulille en suosittele, koska saattavat kuviattaa huulia entuudestaan. NYXin soft matte lip cream huulipunat on myös todella hyviä, eikä niitä edes tunne huulilla. Usein unohdan että on huulipunaa huulilla kun tuo on käytössä. Ihotyypistä riippuen tietysti kannattaa meikkivoide valita, mutta itse olen rakastunut NYXin stay matte but not flat meikkivoiteella joka sopii helposti rasvoittuva lue iholleni, myös tuotteen peittävyys on hyvä omasta mielestäni.
Jo vuosia on ollut käytössä Maybellinen Fit Me peiteväri.
Ripsivärinä on tällä hetkellä käytössä Essencen Volume Stylist 18h lash extention mascara with lenghtening fingers, ja kuten nimestä näkee niin kyseisessä makkarassa on tuuheuttavia kuituja(en nyt muista suomenkielistä sanaa tälle..). Olen tästä makkarasta tykännyt paljonkin. Aikaisemmin oli joku We Care Iconin maskara mustassa purkissa ja siinä luki penkillä volume, nimeä en muista. Sekin maskara oli mielestäni hyvä :)
Osaatko kertoa yhtään minkälainen ihotyyppi sinulla on? Maybellinen Luminous + Smooth meikkivoidetta suosittelen, mutta ehkä helposti rasvoittuva lue iholle ei ole paras vaihtoehto. Itselläni on tuota mennyt jo kaksi purkkia ja hyvä on. Hieman läpikuultavan ja luonnollinen, josta tykkään. Peittää kuitenkin ihon pieniä virheitä ja tasoittaa väriä.
Peitevoiteista suosittelisin Maybellinen Fit Me peiteväriä, monta purkkia sitäkin mennyt vuosien varrella. Huulipunia suosittele Isadoran Matt huulipunia jos niitä jostain löytää.. Itse en ole nähnyt vähään aikaan. Jos luomivärejä kaipaat niin Viva La Divalla on suht halpoja paketteja ja ovat myös hyviä. Kyseistä merkkiä löytyy Kicksin liikkeistä. NYXin butter lip gloss huulipunat on todella hyvä :)
Rimmelin lasting finish huulipunat on ihan hyvä myös hintaansa nähden.
Vierailija kirjoitti:
Etsi lähistöltäsi asiantunteva Mary Kay ihonhoitokonsultti, niin ei tule hutiostoja.
Törkeä neuvo.
Osta laadukasta luomua, joka kestää pitkään. Näin et myöskään sivele myrkkyjä ihoosi, kehoosi.
Meet lääkäriin ja pyydät reseptin Skinoreniin ja Avitcidiin. Maksavat reilun kympin tuubi ja ovat ainoita todistettuja rasvoja jotka tehoavat ryppyihin ja ehkäisevät niitä.
Muut voiteet rahan haaskausta.
silmänrajauskynä my ass (lue persesilmänrajauskynä)