Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millaisen sisustuksen haluaisitte?

Vierailija
27.02.2018 |

Jos oletetaan, että mitään olemassa olevia huonekaluja tai sisustustavaroita ei olisi. Eli lähtisit nollasta. Miten sisustaisit?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/3 |
27.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valkoiset seinät, tammiparketti, isot ikkunat, hajavaloa ulkoa ja epäsuora valaistus lampuilla luotuna. Mahdollisuus vaihtaa valistuksen sävyä ja voimakkuutta. Muutama suuri viherkasvi, tulppaaneja maljakkoon tms. Aito itämainen villamatto olohuoneeseen, musta nahkasohva, villakankainen harmaa nojatuoli, harmaat pellavaverhot, värikkäitä sohvatyynyjä, torkkupeitto ja muutama lasiesine, pölyltä hyvin suojaava moderni, vähäeleinen, matala vaalea kirjakaappi, keittiöön iso tammminen ruokapöytä ja mukavat pehmustetut tuolit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rajaton budjetti? :) Sisustaisin samalla tavalla kuin House of Philia-bloggaaja, eli kaikki sisustus designerkamaa, hyvällä vanhan porvarirahan maulla, ei mitään halpaa korkeakiiltovalkoista muoviräpellysjuttua ja "Balmyyriä" joita suomalaiset sisustusblogit ovat pullollaan. Häneltä löytyy upeaa taidetta, ja sisustusyksityiskohtia, sadan euron tuoksukynttilöistä lähtien! Kesähuvilan sisustaisin samalla tavalla kuin Philian Gotlannin talon, ja maalaiskartanon sisustaisin samalla tavalla kuin Philian Ranskan kartanon.