Ehdottakaa netflixistä kivaa elokuvaa 5-kymppiselle naiselle.
Kommentit (21)
Vitsi, ei tule nimi mieleen, mutta siinä 4 seniori-ikäistä miestä lähtee Vegasiin tms. Sopisi varmasti sinulle. :)
Miksi juuri Netflixistä? Viaplaysta saat paremman tarjonnan leffojen suhteen, toki voit joutua ostamaan/vuokraamaan sen leffan sitten erikseen etkä saa sitä millään kk-maksulla.
Lumotut sisaret.
Morsiusneidot.
Päiväni murmelina.
Suuri osa kyllä b-luokan kivaa ja ajanviete elokuvia joita edes teattereissakaan näytetty.
Going in style (oliko se nyt Lähtötyylillä.), The lady in the van. Olen itsekin viiskymppinen, nämä kertovat senioriporukasta, mutta hyvin tehtyjä ja koskettavia.
Miten tuo ikä tuohon kuuluu? Mä olen viiskymppinen, ja tuskin tykkään samoista leffoista kuin sä.
Jos jännitystä/trilleriä kaipaat: The prestige tai Katseeseen kätketty.
6
Neflixin vahvuus on tietyt tv-sarjat. Leffapuolella Viaplay paljon parempi, mutta tulee kalliimmaksi kun ei saa kk-maksulla niitä leffoja (tai monia parhaita leffoja ei saa). Joutuu siis vuokraamaan leffat erikseen. Viaplayssa ei tarvi kylläkään olla lainkaan kk-jäsenenä ja voi siltikin vuokrata leffoja sieltä, tätä eivät varmaan monet edes tiedä.
Noiden kahden palvelun konsepti on siis ihan erilainen.
Se missä nainen kiertelee luksus-hotelleissa ja tuntee olonsa yksinäiseksi, en muista nimeä
Ei taida olla siellä mitään kategoriaa: "Leffat 50-kymppiselle naiselle". En kyllä ole ihan varma. Varmaan kannattaa miettiä että minkä maalaisista leffoista edes tykkää.
Katsoin ”penelopen”, siinä siankärsän kanssa syntynyt nainen etsii sulhasta (Christina ricci?). Oli muistaakseni siellä koko perheen osiossa, hyvin suloinen elokuva ja hauska! Olen päälle 40 ja yksin ollessani pitää valita jotain vähemmän jännää...
Miksi Netflix? Mene PornHub:n sivuille. Sieltä löytyy mukavia elokuvia ja näyttäviä koosteita eri elokuvalajien tyylisuunnista.
Ei tiedä, löytäisitkö sieltä mukavan harrastuksenkin itsellesi! Suosittelen lämpimästi.
Ihan niin vanha en vielä ole, etten voisi katsoa elokuvia, jonka näyttelijät ovat alle 80-v. Teini-elokuvat nyt eivät kiinnosta.
Lady in the van menee katseluun, joka tapauksessa.
Natflix siksi, että siitä nyt on kuukausimaksut maksettu.
ap
Katsoin just Netflixistä ”Hope”-leffan ja voin suositella kaikille tunteikkaan draaman ystäville. Se on eteläkorealainen elokuva, joka kertoo 8-vuotiaan tytön ja hänen läheistensä selviytymisestä tytön jouduttua raiskatuksi ja pahoinpidellyksi. Järkyttävä aihe, mutta todella hyvin tehty ja näytelty elokuva, joka pohjautuu tositarinaan. Halusin nähdä jotain erilaista ja tunteisiinkäyvää, ja tämä todella kosketti. Tämä elokuva on Netflixissä enää tämän päivän!
Minkä tyyppistä kaipaat? Draamaa, trilleriä, romantiikkaa...?