Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kadonneen jäljillä 20.2.2018, mikseivät etsineet googlella?

Vierailija
20.02.2018 |

Tuli aika hyvin ilmi, miten käsikirjoitettu tuokin ohjelma on. Mies katsoi sitä mun vieressä ja kun kuuli että Valerie asuu Karlstadissa, löysi googlella saman talon nopeammin kuin mihin ohjelman aikana ehtivät. Ohjelmassa muka etsittiin monta päivää osoitetta. Mies löysi osoitetiedot alle minuutissa ja ihan julkiset.....sama tyyppi, kaikki tiedot taloa myöten täsmäsivät ja mapissa mies näytti samaa taloa mihin nuoret menivät.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

HAHAHhah.

Vierailija
2/4 |
20.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mut eihän sitä sitten pääse telkkariin ja googlettaminen on yksinäistä puuhaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin no, varmasti näin tekivätkin, mutta miten siitä sais tunnin ohjelman? Kuppilat kuntoon ravintolan alkuperäinen ruoka on syömäkelvotonta, jota puklataan lautasliinaa. Lopulta taso gurmeeta. Nämä kaikki kuuluu ohjelman formaattiin.

Vierailija
4/4 |
20.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luultavasti näissä ohjelmissa ihmiset on jo etsitty käsiin ennen ohjelmaa ja mukaan pääsee ne, ketkä löytyy. Myös tapaamiset on jo käyty, mutta ohjelmassa on feikkitapaaminen. Länsimaista löytyy aika helposti ihmisiä netistä., jos näillä vähänkin on jotain luottamustehtävää tai sijoituksia peräkylän takalammen ympärijuoksusta tai ihan taviksia työpaikankin sivuilta. Minutkin löytää aika helposti, vaikka sekä etu- että sukunimi ovat yleisiä. Mutta yllättäin kokonimikaimoja olen itse löytänyt vain yhden.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä yhdeksän