Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tunnustus!

Vierailija
16.04.2006 |

Haluan ripittäytyä tänne! Vein lastani ulos vaunuilla, vaikka hänellä oli 39 asteen kuume. Tyttö on todella kovassa yskässä ja nuhassa. Pystyi nukkumaan paremmin vaunuissa. Olenko hullu?

Mulle tuli lenkin jälkeen huono fiilis:( kuumeista lastahan ei sais viedä ulos. Tyttö on kohta 2-vuotta. Pidin hänet vain vaunuissa hyvin peiteltynä. Miksi ei kuumeessa saa viedä ulos? Ymmärrän että ruumiillista rasitusta ei saa tehdä. Ilma oli niin kaunis ja aurinkoinen ja lämmintäkin oli 10 astetta.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monet sanoneet! Siksipä tässä syyllisyyttä poden:/

Vierailija
2/4 |
16.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisin jättänyt tuon ulkoilun väliin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millä tavoin vaunuissa on vaikeampi seurata lapsen vointia?

Siinähän lapsi on ihan silmien edessä. Hyvin näkee ilmeet ja lapsen olemuksen. Lämpötilaakin voi kokeilla takin alta.

ap

Vierailija
4/4 |
16.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toinen lapsistani oli todella korkeassa kuumeessa ja sai elämänsä ensimmäisen kuume-kouristuksen. Jouduimme soittamaan ambulansin. Kun me lähdimme kotoa ambulanssiin meinasin ottaa lapselle toppavaatteita mukaan kun oli talvi...mutta hoitajat sanoivat et ei mitään päällä muuta kun pyjama. Muutenkin jälkihoitona kehoitettiin pitämään huomeessa ikkunaa pienellä raolla, vaikka oli talvi pakkaset.

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi yksi