En viehäty liian rationaalisista ja suorittavista naisista
Nainen on parhaimmillaan leikkisänä, lapsenmielisenä, herkkänä, nauravaisena ja tyytyväisenä.
Toki olen myös valmis tekemään työtä sen eteen että nainen voi ja saa olla tuota kaikkea.
M35
Kommentit (15)
Kaikki muu ookoo paitsi toi typerä ilmaus ” lapsenmielisenä”.., huoh* taas.
Vierailija kirjoitti:
Tykkäät siis pikkutytöistä? Hyi.
Miten nuo ominaisuudet tekee naisesta pikkutytön?
Kuulostaa isältä ja tyttäreltä. Tai vaarilta ja lapsenlapselta.
Kuulostaa hieman adhd:lta. Ei kai ne muut piirteet sitten haittaa, kulta? :)
Vierailija kirjoitti:
Kuulostaa isältä ja tyttäreltä. Tai vaarilta ja lapsenlapselta.
Ei. Kuulostaa Aihe vapaan syrjäytyneeltä naisvihaajalta, joka viettää kaikki päivänsä täällä naisvihamielisiä viestejä kirjoitellen.
Saako myös kikatella tyttömäisesti?
Minusta kuulostaa ihanalta!! Ihanasti kuvailtu ap!
N33
Vierailija kirjoitti:
Saako myös kikatella tyttömäisesti?
Joo silleen kuin iloinen vauva tai päiväkoti-ikäinen. Samoille aiheille myös.
Niin se vaatii useammalle ihmisille sen oikean henkilön saamaan toisen näyttämään herkän ja leikkisän puolensa. En minäkään kaikkien kanssa ole nauravainen ja tyytyväinen. Ihmisissä olen yleensä monia puolia.
Nuo asiat eivät sulje toisiaan pois.
Vierailija kirjoitti:
Nuo asiat eivät sulje toisiaan pois.
Tätä minäkin ihmettelin. Oma ihana vaimo on hyvin rationaalinen ja esim. töissä kova kunnianhimo ilmenee mm. tiettynä suorittamisesta. Illalla vieressäni kuitenkin on iloinen, leikkisä ja lempeä nainen. Rentoudumme yhdessä nauraen ja toisia hellien. Aamulla sitten taas ladatuin akuin töihin.
Sun ei sitten kannata lisääntyä, koska viimeistään äidiksi tullessaan naisten on yleensä pakko muuttua tuollaiseksi, kun vastuuttomat isukit eivät jaksa suorittaa lastenhoitoa ja kotitöitä.