Lue keskustelun säännöt.
Deittinettien miehet
07.01.2018 |
Kun ilmoittaa että on hoikka, hyvin pukeutuva, ok näköinen vihreät arvot omaava nainen pääkaupunkiseudulta ja etsii vastaavanlaista miestä, joka ei olisi myöskään kalju, miksi tulee yhteydenottoja jostain Ypäjän takaa reilusti ylipainoisilta sikafarmarin näköisiltä miehiltä, halpahallin t-padoissa ja kirkkaan oransseissa bermudashortseissa kaljut kiiltäen? Onko luetun ymmärtäminen niin vaikeaa, vai onko niin kova luottamus että ilmoittaja onkin 120 kiloinen rasvatukkainen harvahampainen nainen, jonka kainalokarvat kasvavat samanmoisen t-paidan hihoista ulos? Toisen aikaa tuhlaatte.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Se on niin sanottu halikkomenetelmä. Pistetään viestiä sen suuremmin valikoimatta kaikille naisille. Jos joku vastaa ja on edes jossain määrin kiinnostunut niin sitten vasta mietitään sen tarkemmin. Pääasia, että pääsee jonkun kanssa viestittelemään. Siinä on kuitekin aina se mahdollisuus, että siitä kehkeytyy jotain.
Vain muutama prosentti naisista vastaa viesteihin joten tällä tavalla pääsee sentään jonkun kanssa aloittamaan viestien vaihtoa. Jos aloitteita laittaa vain harvoille ja valituille niin suuri todennäköisyys on, ettei keneltäkään saa mitään vastakaikua.