Postiluukusta tuli Stockmannin Herkku-lehti, vaikka koko kaupaa on olemassa enää 3 päivää!
Kommentit (8)
Noloa. Stockmann yrittää esittää, että kaikki on entisellään. Oikeasti Herkusta tulee äs-marketti, tuulipukukansan haiseva ja likainen ja masentava ostospaikka. Aivan kuten Sokoksen alakerrassa oleva.
Voi hyvä päivää... Herkku-nimi säilyy ja S tekee samasta paikasta ostoja Herkkuun kuin Stockmannkin vuoden 2018 loppuun asti, joten eiköhän se valikoima ole 3 päivän päästä lähes samaa mitä nytkin. Osittain tietolähteenä: Yle. Joten älä huoli.
Kyllä s-kauppa pilaa paikan kuin paikan. Erityisesti Stockan Herkun. Todella suututtavaa asiakkaan kannalta. Koko se äs-marketin visuaalinen ilme on niin masentava ja epämiellyttävä. Hyi hyi.
Lopeta jo ap tuo jokapäiväinen vouhotus. Mikä on syysi moiseen?
Ei siitä tule sinikeltaista S-markettia, rauhoitu jo ja mene ostoksille vaikka Lidliin tai Anton&Antoniin.
Vierailija kirjoitti:
Lopeta jo ap tuo jokapäiväinen vouhotus. Mikä on syysi moiseen?
Ei siitä tule sinikeltaista S-markettia, rauhoitu jo ja mene ostoksille vaikka Lidliin tai Anton&Antoniin.
Siitä ei heti tule sinikeltaista S-Markettia mutta jos logistiikka ja hallinto sen kulissin takana on täysin S-ryhmän hoidossa se on S-Market. Teippauksistako kaupan tunnistaa vai yhtiön LY tunnuksesta?
On muuten aika veikeää tämä kaikenlainen jako Suomen kansassa. Vuoden sisään on huimasti kiihtynyt myös K- ja S-kaupan kansalaisiin jakaminen. Tämän siitä saa kun maahan mahtuu kaksi kaupparyhmää ja yksi totuus asiassa kuin asiassa. Stockmannista on ollut jo kauan jäljellä pelkät epätoivoiset kulissit, mutta kai sekin idästä tullut ikiaikainen traditio sopii tähän maahan. Venäjän kansallakin tosin on nykyisin järki päässä ja mielipiteitä, mutta täällä kansa jumittaa asemissaan ihan kunnia-asiana.
Tampio