lasten isä muuttunut oudoksi ja vältteleväksi.
Lapset on jo isoja, 16 ja 18 vuotiaat. Erottiin pari vuotta sitten. Ollaan tyttären kanssa ihmetelty mikä isiä vaivaa. Vähän ennen eroa isäntä saattoi keskellä yötä lähteä ulos 'kävelylle', kun ei saanut unta. Mutta farkut jalassa..hmmm. Hän ei tupakoikaan joten röökille ei voinut mennä. Oli ulkona puoli tuntia yöllä ja tuli takas kotiin. Mitä tekee puoli tuntia ulkona keskellä yötä. Eron jälkeen Mies halus lapset itselleen ja sai ne luokseen, mutta vietti paljon aikaa jossain 'ulkona'. Halusi tyttäret pois nurkistaan aina viikonloppuisin ja vihjaisi että 'te voisitte mennä äidille'. EI kertonut ikinä tarkkaan mihin meni. Sitten muuttI Lappiin ja likat haluis nähdä jouluna isäänsä, mutta isä toivoi lasten tulevan vasta kesällä käymään. Vaikka eivät Ole puoleen vuoteen nähnyt lapsiaan. Mitä on meneilläää???
Kommentit (5)
Menikö se ennen ilman housuja ulos?
Oma asiansa. Ei kuulu muille. Toki lasten kannalta kurja, mutta se on hänen oma päätöksensä, eikä sinun asiasi puuttua siihen. Voit ilmaista (mikäli lapset eivät itse voisi jostain syystä) että lapset haluaisivat tavata. Muuta ette voi.
Vaikka olis suhdekin eikä haluaisi uutta naistaan jostain syystä esitellä lapsilleen, niin silti on outoa, että lapset lähtisi sinne vasta kesällä 😧
Oli kävelyllä selvittämässä ajatuksia? Teen tuota itsekin kun ahdistaa enkä saa unta