Millainen kuusikoristelu teille tulee?
Meillä ollut aina hopea tähti ja nauhat ja hopeisia palloja sekä punaisia palloja.Tänä vuonna ajateltiin kultaista tähteä ja nauhoja mutta mikähän palloväri olisi hyvä?
Kommentit (13)
Kuusi niin täyteen koristeita ettei sitä kuusta edes näy sieltä. ;D
Samanlainen kuin ennenkin. Kynttilät sekä sekalaisia ostettuja, askarreltuja ja lahjaksi saatuja koristeita.
Ei mitään muuta kuin tähtikuvioiset valot. Valkoinen kuusi on itsessään jo niin kaunis ettei tarvi mitään koristeita.
Ai niin tuleehan meillekin valot!
Ap
Eikö aina sanota, että vastaväreillä saa kivaa tehostetta aikaan (sisustus, vaatetus jne.)? Kulta on vähän niin kuin keltainen, jonka vastaväri on violetti. En tosin tiedä löytääkö sen värisiä koristeita kovinkaan helposti.
Mielestäni kullan ja vihreän kuusen kanssa sopii vaikka mikä väri.
Vi##u laitan akan riippumaan kuuseen.
Ei tule kuusta lainkaan.
Laitetaan suht iso seimi olohuoneeseen, eteisessä on bambit lumihangessa puiden siimeksessä ym. ja keittiössä Aarikan tonttujen armeija.
Mulle on tärkeetä, että ne on vanhoja ja perinteisiä. Osa mummolta perittyjä, osa lapsuuden kodista. Niihin liittyy niin paljon muistoja.
En vois kuvitella koristelevani kuusta jollain "vuoden trendiväreillä".
Eikä sellainen meidän tupaan edes sopisi.
koristeilla raiskattu kuusi kirjoitti:
Kuusi niin täyteen koristeita ettei sitä kuusta edes näy sieltä. ;D
Mulla ihan sama! Yleensä oon sitä mieltä, että vähemmän on enemmän ja vihaan ylimääräistä tilpehööriä ja pidän kaikesta simppelistä mutta joulukuuseen tämä ei mulla päde :D tässä asiassa otan mallia amerikkalaisilta ja enemmän on todellakin enemmän! Silloin on hyvä kuusi, kun sitä ei juuri näe sieltä alta. Koristeina on punaista ja kultaa.
Ajattelin tänäkin vuonna ripustaa oksille muutaman piparin. Latvaan koristelen pari torttua.
Mulla on valkoisia, hopeisia ja liloja koristeita.
Rrrrripulia. Ripulia kuusen täydeltä!
Siis kultaisia palloja myös mutta niiden lisäksi joku.