Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eemelin kirppis - käykö kauppa niinkuin ennenkin?

Vierailija
28.11.2017 |

Onko yhtä vilkasta kuin aiemmin? Olen nyt joidenkin viikkojen ajan käynyt ostajana useita kertoja viikossa ja aika vähän on muita asiakkaita ollut lähes poikkeuksetta. Pöydän vuokraaminen olisi siis suunnitelmissa, mutta kannattaako mennä? Pöytävuokrakin on kallistunut.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vähän samoja fiiliksiä minulla on myyjänä vaikka myyntiä kertyi ihan kohtuullisesti, kun minulla oli pöytä loka-marraskuun vaihteessa.

Vierailija
2/4 |
28.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä siellä kauppa käy ihan vilkkaasti. Kantsii mennä. Kuulin, et Pertin Kirppiksellä ei käy enää ketään, se lähettää jo ihan liikaa niitä "onko taas tullut aika vaihtaa vanhat lumput ja rätit mainoksia sähköpostiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eemilissä käy kauppa, jos on valmis myymään todella paljon roinaa, mieluiten lasten tavaraa ja vaatetta ja kaiken puoli-ilmaiseksi. Jos taas haluaa tienata vähemmällä raadannalla (laadukkaalla tavaralla ja vaatteella), kannattaa mennä myymään muille kuin näille sivussa sijaitseville, hieman junttityylisille kirpputoreille. Esimerkiksi Punavuoren Patina ja Munkkiniemen Butik 33; näissä käy ostovoimaista ja laatutietoista asiakaskuntaa.

Vierailija
4/4 |
24.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huonosti käy kauppa ja kadottavat myynti tavaroita mm. ilmaiskoriin!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi yhdeksän