Miehen pomo ei suostu korvaamaan miehelle paristoja!
Miehellä oli pikkujouluissa OMA tonttulakki mukana. Siinä on vilkkuvalot päänympäryksessä. Kun työkaverit huomasivat tämän, he innostuivat siitä ja pyysivät koko ajan ”anna mun painaa, anna mun vielä painaa!”. Kun tänään tarkastin tonttulakin, valot EI ENÄÄ TOIMI! Paristot ovat loppuneet. Kysyttiin miehen kanssa hänen pomolta, voisiko hän (tai siis yritys) korvata nämä paristot. EI SUOSTUNUT! Siis työyhteisö saa imeä paristot piippuun ja se se jää sitten omalle vastuulle, niinkö!? Mies ei edes pystynyt pikkujouluissa estämään työkavereita, kun meni paniikkiin.
Kommentit (14)
Työnnä paristoja perseesees ja kolistele niitä pönttöön.
Jos teidän elämä on paristoista kiinni, niin mahtaa olla vaikeaa kun jotain oikeasti ongelmallista sattuu.
Oma mokasi. Mitäs et lähtenyt pikkujouluihin pitämään huolta miehesi pattereista. Arvaahan tuon, että pojat innostuu kun pääsee painamaan.
Miehesi täytyy nyt vaan varastaa paristojen arvon mukainen määrä firman vessapaperia.
Aijai, olisinpa ollut näkemässä pomon ilmeen kun oikein rouvan kanssa tullaan penäämään uusia pattereita. Hei, me tilattiin 100kpl nappiparistoja ja maksoi kotiin toimitettuna yhden euron. Ei voi työssäkäyvällä olla niin tiukkaa rahasta, ettei euroa pysty maksamaan jos moiseen tonttulakkiinkin on ollut varaa törsätä.
Ens kerralla sitte meette yhdessä vaatimaan maksusitoumuksen uusiin kenkiin, kun pohjat ovat työmatkoilla kuluneet.
Kai sulla nyt on vibraattorissa omat paristot?
Musta olisi parempi vaan että mies lähettää laskut työkavereille
Vierailija kirjoitti:
Musta olisi parempi vaan että mies lähettää laskut työkavereille
Mieluummin työkavereiden vaimoille, he varmana ymmärtävät millaisesta epäreiluudesta on kyse.
Ihan hauska provo, mutta toki huono sellainen.
Tiptaptiptap. Ei pidä antaa kenenkään imeä mitään pikkujouluissa. Näin siin sit käy. Ei hypi tonttu-ukot enää.