Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies ei halua erota

Vierailija
18.11.2017 |

Ollaan oltu jos asumuserossa kaksi vuotta, mutta mies ei halua laittaa lopullista eroa vireille. Meillä ei ole ollut mitään seksiä eron jälkeen, mutta olen ollut mieheni ystävä ja turva eron jälkeen. Muuten en ole jaksanut paineutua asiaan ja laittaa yksin avioroa vireille. Nyt vaan tuli mieleen, että jos jompikumpi kuolee, niin toinen perii toisensa. Pieni yllätys sukulaisille, jos perinkin mieheni tai päinvastoin. Onha tämä ihan tyhmää jättää asia tälleen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sitten sinä  laitat sen hakemuksen.Mikä  tässä on ongelma?

Vierailija
2/3 |
18.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

No sitten sinä  laitat sen hakemuksen.Mikä  tässä on ongelma?

Ap kokee tunnontuskia kun on eronnut ihan hyvästä miehestä tylsistyttyään, eikä halua olla syypää miehen elämän tuhoamiseen. Vain nainen pystyy tuollaiseen itsepetokseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies käyttää naista hyväkseen - etenkin taloudellisesti sekä palvelijana ja lastenhoitajana - vaikka maailman tappiin, vaikka vihaisi naista.

Hyväksikäyttö on miehillä niin verissä. Myös elatusmaksuja pelätään, kun avioliitossa pääsee vapaamatkustajana kaikessa.

Älä anna miehen enää kupata sinua, ei sinun tarvitse kuivua pystyyn vain, koska entisellä miehelläsi on ongelmia. Et ole hänen äitinsä.

Uutta putkeen vaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi yksi