Mikä Disneyleffojen prinsessa tai muu hahmo olisit ja miksi?
Itse voisin olla Aladdinista se sulttaani. Vaikuttaa leppoisalta ja rikkaalta. En olisi Jasmine...vaikuttaa vaikealuonteiselta ämmältä.
Kommentit (6)
Lumikki! Minulla olisi seitsemän pientä miestä orjana joita vain käyttäisin hetken hyväkseni. Sitten unohtaisin ne kun todellinen hottis tulisi hakemaan.
voisin olla aku. kun saisin perinnön, niin pyydäisin iinestä menemään kanssani sänkyyn. iines kuvittelisi pääsevänsä rahoihin käsiksi, kun oltaisiin yhdessä ja sen takia suostuisi. kun olisin hoidellut toisen osapuolen, niin heittääisin nipun satan dollarin seteleitä lattialle ja sanoisin että oli kiva pano ja käskisin häipymään. olisi kiva nähtä minkänlaisen raivarin iines saisi.
Belle kun tykkään lukea ja pariuduin "alle oman tasoni" :D
Voisin olla Tuhkimo. Hän on kaunis, kätevä käsistään, optimistinen, ja lisäksi hänellä on rautainen itsehillintä, vaikka vituttaakin kybällä. Hänellä on noista myös kaikkein kaunein ääni ja parhaimmat biisit. Se on kyllä ikävää, että hänellä ei ole oikeaa nimeä, tuo Tuhkimo ei ole oikein kaunis nimi. Sitten vielä se, että eri versioissa se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa, joissakin versioissahan sisarpuolilta puhkotaan silmät ja äitipuoli laitetaan rautakengissä nuotioon. On tyydyttävää kun paha saa palkkansa ja joutuu vielä kitumaan eikä heti heitä henkeänsä.
Mulan!