Joko talvirenkaat alle?
Juuri luin lehdestä, että lähistöllä oli ollut ketjukolari. Pitäisikö sitä oikeasti jo laittaa talvikumit alle?
Kommentit (7)
Saa laittaa. Ja jos on suvikummit alla, niin sitten pitää ajella sen mukaan. Mutta kun tämä syksy yllättää joka ristuksen kerta.
Kannattaa laittaa. Omat vaihdoin jo maanantaina enkä asu Lapissa
En ole ajatellut laittaa vielä vähään aikaan, ellei talvi iske tosissaan. Pääsen suoralla bussiyhteydellä tarvittaessa töihin, ja kauppakin on melkein kodin vieressä.
Joka vuosihan talvi yllättää autoilijat.
Rengasrulettia tiedossa täällä ainakin viikonloppuna. Itse lähdin töihin julkisilla, ei vaan uskaltanut lähteä autolla. Pysäkille mennessä meinasin vetää muutaman kerran lipat, oli kivan liukasta, saatikka autolla sitten..
Pitäisi. Jos sinun on mahdollista lykätä lähtöä kotoa keskipäivään tai lähteä julkisilla, niin sitten voit mahdollisesti vielä pari viikkoa odotella. Muuten talvirenkaat alle nyt. Etelässäkin on tänään mustaa jäätä joka paikassa, täällä ainakaan ei ole vieläkään sulanut yön jäljiltä.