Tässä istun parkkiksella enkä tiedä mitä tekis
Kysyin mieheltäni miksi harrastamme niin vähän seksiä.Sanoin,että olin halunnut koko päivän seksiä.Hän oli klo.18 kotona kun tulin.Tuttu kuvio perjantaisin.Tähän vastauksena hän heitti,ei ole kerta,että vehtaan työkaverin kanssa.
Ahdistaa ja vituttaa.En tietenkään vehtaa,sinne päinkään.Kahden pienen lapsen isä vielä ja esimies.Enkä ole muidenkaan kanssa vehdannut.
Häät oli kesällä.Lähdin kotoa ajamaan koska ahdisti niin paljon.En tiedä mitä tekisin,en kehtaa kertoa kenellekään.
Kommentit (3)
Heittäytyikö mies mustasukkaiseksi häiden jälkeen, vai uskaltaako nyt vasta näyttää vainoharhaisen puolensa?
Jos et kehtaa kertoa läheisille, se on tavallaan ymmärrettävää. Sinähän tuomitset silloin miehesi heidän silmissään pysyvästi. Eli niin kauan kuin on toivoa muuttaa asioita, yrittää pitää asian omana tietonaan. Samalla kuitenkin jäät erittäin ahdistavan asian kanssa yksin. Siinä kuitenkin ottaa syytä niskoilleen ja tulee vielä toisen oman ahdistuksen tartuttamaksi, vaikka asiassa ei ole mitään järkeä. Tavallaanhan mustasukkainen ehkä jopa yrittääkin saada ahdistuksensa tarttumaan, koska ei kestä toisen epäahdistusta. Ja ilmeisesti myös tulkitsee sen todisteeksi siitä, että näin ilottomassa maailmassa on selvästi käyty hakemassa iloa jostain.
Tuollainen ihminen myrkyttää siis elämästäsi ilon tositarkoituksella. Tarvitset nyt tukea siihen, miten ratkot tulevaisuutesi. Minusta se tukija saisi olla ammatti-ihminen. Mutta eihän se tällä hetkellä ole saatavilla. Tarvii sulla olla joku, jolle voi puhua muutenkin.
Vai oliko tässä nyt joku ihan yksinkertainen väärinkäsitys takana? Vaikea uskoa äkkiseltään, noin tuoreessa liitossa.
Tuskin se ap nyt enää parkkipaikalla istuu...
En tajunnut tuosta mitään.