Ostaako joku vielä muotilehtiä, kuten Elle-lehteä?
Minä lopetin kaikkien muotilehtien lukemisen noin 4 vuotta sitten. Koin naurettavaksi maksaa noin 8 euroa siitä, että lehti on pikemminkin myyntikatalogi. Nekin sivut jossa oli joku juttu, olivat oikeasti vain "osta tämä tuote" esittelyjä, kuten hiustenhoitoon, meikkaukseen ja pukeutumiseen liittyvät jutut. Alkoi vain tympimään se läpinäkyvä myyminen.
Olen ollut tyytyväinen ratkaisuun. Säästän lehtien hinnassa ja ei tule tehtyä niin paljon ostoksia. Noissa lehdissä oli tuurilla ehkä 2-3 kiinnostavaa juttua. Loput pelkkää tuote-esittelyä.
Kommentit (2)
Ostan. Yhdysvaltojen Voguen, usein myös brittien. Eri maiden Ellejä ostan. Samoin Nylonin, vaikka en en enää kuulu kohderyhmään
. Samoin Trendin.
Mä olen lopettanut jo aikoja, aikoja sitten. 90-luvulla ostin toisinaan Elle-, Vogue- yms. lehtiä, kaapissa on vieläkin niitä vino pino.