Sharon Tate oli superkaunotar - Mitä mieltä palstalaiset ovat hänen ulkonäöstään?
Kuvalinkkiä en laita, koska muuten tämä ketju poistuu.
Minusta Sharon Tate oli yksi merkittävimmistä kaunottarista. Hän oli täydellisen kaunis.
Kommentit (14)
Ihana. Sädehtivät suuret kauriinsilmät, nätti nenä, luonnollisen kauniit huulet. Tuohon aikaan oli niitä oikeita kaunottaria.
Vierailija kirjoitti:
Irtoripset täydellisellä, miten voi olla?
Minun omia ripsiäni on luultu irtoripsiksi. Joillain ihmisillä vaan on luonnostaan pitkät ja tuuheat ripset. Minusta Taten ripset eivät edes näytä tekoripsiltä, vaan luonnostaan pitkiltä, jotka on meikattu paksulla kerroksella ripsiväriä. Näin ne voivat jonkun silmään näyttääkin tekoripsiltä, varsinkin jos itsellään on lyhyet ja ohuet eikä lähipiirissä ole ketään, jolla olisi luonnostaan paksut ja pitkät ripset.
Ruma palstamamma lukitsi ketjun, näytti pääsy kielletty vielä tunti sitten :D
Vierailija kirjoitti:
Irtoripset täydellisellä, miten voi olla?
Voihan sitä etsiä kritisoitavaa ihan kenestä tahansa, kun tarpeeksi keljuttaa.
Minusta hänen ripsensä näyttävät siltä, että ovat luonnostaan pitkät ja tuuheat. Ne on helppo saada näyttäviksi ripsivärillä.
Vierailija kirjoitti:
Ruma palstamamma lukitsi ketjun, näytti pääsy kielletty vielä tunti sitten :D
Näin tosiaan kävi, että edellinen täysin samalla otsikolla oleva ketjuni poistui, mutta se johtui ilmeisestikin aloitusviestiin sisällytetystä kuvalinkistä. Nyt kun kuvalinkkiä en laittanut, on ketju pysynyt.
Olisi kyllä aika naurettavaa, jos edes menneiden aikojen kaunottarista ei saisi keskustella! :D
Ap
Sharon oli niin ihana. Mulla on tallessa hänestä pari vuotta sitten tv:ssä näytetty dokumentti. Hänen kauneutensa ei ollut vain ulkoista, vaan hän oli myös uskomattoman ystävällinen ja empaattinen ihminen.
Ja mitä niihin irtoripsiin tulee, niin 60-luvulla ne nyt vaan oli kaikilla, koska se oli muotia.
Sharonin siskot Debra ja Patricia olivat myös kaunottaria.
Luin just hyytävän kirjan 'Tytöt', fiktiivinen mutta inspiraationsa saanut noista karmeista murhista.