Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lidl:istä taasen. Onko antaa hintoja?

Vierailija
05.04.2006 |


Olen tässä miettinyt josko siirtäisi ainakin osan ostoksista Lidl:iin.



Joku kauppaa käyttävä, olisiko antaa edes suuntaa antavia hintoja esim. seuraavista tuotteista:



litra maitoa

puoli kiloa juustoa

kerma

perunat/ porkkanat ja juurekset yleensä

pastat/ makaronit

tomaattimurska

tonnikala



lihan hinnatkin kiinnostaisivat, vaikka meillä ei oikeastaan lihaa syödäkään.



Ihan säästösyistä ajattelin vaihtaa lähi-alepasta Lidl:iin.



Kiitos jos jollain on aikaa jeesata.



Voisitte myös listata niitä erikoisempia, omia hyväksihavaitsemianne tuotteita, todellisä tärppejä.



Itse olen joskus ostanut aivan ihanaa suklaajäätelöä ja mozzarellapitsa oli myös herkkua.



Kiitos ja aurinkoista kevättä!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä ainakin on listattu pysyvästi edulliset hinnat...

Laitan tähän jotain mitä muistan....

Vierailija:

litra maitoa *kevyt 59snt, rasvaton 57snt*

puoli kiloa juustoa *en osaa sanoa

kerma *tarkoitatko ihan tavallista kuohukermaa? Se ½ litran purkki oli n. 40snt halvempaa kuin meidän lähikaupassa*

perunat/ porkkanat ja juurekset yleensä *ihan muutamia kymmeniä senttejä pussi tai kilo, porkkanat muistaakseni 29snt pussi*

pastat/ makaronit *tavalliset makaronit oli 15snt pussi kun viimeksi niitä ostin, pastat oli jotain 79snt paketti*

tomaattimurska *en osaa sanoa*

tonnikala *en osaa sanoa*

lihan hinnatkin kiinnostaisivat, vaikka meillä ei oikeastaan lihaa syödäkään. *jauheliha oli 1,99¿/500g. Ja oli naudan jauhelihaa, kotimaista*

Ihan säästösyistä ajattelin vaihtaa lähi-alepasta Lidl:iin.

Kiitos jos jollain on aikaa jeesata.

Voisitte myös listata niitä erikoisempia, omia hyväksihavaitsemianne tuotteita, todellisä tärppejä. *me ostetaan Lidlistä mansikkakeittoa, on ihan samaa kuin Valion keitto (päiväykset oli muuten täsmälleen samat kun vertasin lähikaupassa valion purkkiin), hintaa on 50snt vähemmän kuin Valion keitolla lähikaupassa.

Toisinaan ostetaan myös niitä vanukkaita missä on kermvaahtoa päällä, makuina vanilja, mansikka ja suklaa. Hinta 29snt per purkki.

Pesuaineet ostetaan kans sieltä...konetiskitabletit ja käsitiskiaine, adritt merkkinen muistaakseni ja on ollu tuo käsitiskiaine ainakin tosi riittoisaa. Wc-paperi ostetaan kans sieltä, semmonen 10 rulla säkki maksaa 2,99¿, kolmikerrokista, kuviollista paperia ja ihan ajaa saman asian kuin joku embokin.

Kiitos ja aurinkoista kevättä!

Vierailija
2/4 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän lidlissä makaroni pss on 19c,

jauheliha on (tarkkaan en muista mutta noin 2,70e).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitää käväistä sivuilla.



tulishan noista säästöä jo ihan peruselintarvikkeistakin..



kiittää!

Vierailija
4/4 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaipat,konetiski tabletit,pyykinpesu aine w5 formil 5,4kg

paketti,wc paperi (se sinikukallinen),

astianpesu aine,kissan hiekka,pizzapatonki,

tonnikalapizza,lohkoperunat,arlan juusto,raejuusto,

pöytä margariini (maksaa 59c),hedelmät hyviä

ja halpoja.

Jäätelöt edullisia....



Kannattaa kokeilla ja ajan kanssa tutkia eri

tuotteita,siellä on paljon hyviä tuotteita.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi kolme