Poikaystävä meinasi saada turpaansa elokuvissa kun räpläsi kännykkää ja puhui ääneen, syyttää nyt minua
Että on minun vikani kun "valitsin niin paskan leffan" ja hänellä oli tylsää. Kaksi takanamme istunutta miestä pyysivät monta kertaa laittamaan puhelimen pois ja pitämään pienempää ääntä mutta ei. Onko tämä nyt sitten minun vikani?
Kommentit (12)
Montako päivää ap mietti tätä mehukasta provoa? Jos yhtään enemmän kuin 30 sekuntia, niin pakkoa sanoa, että oli pettymys.
Mitäs ei pojusi uskonut noita miehiä. Turpalöylyjen paikka ilman muuta.
Entäs jos mennään hautajaisiin. Sopiiko sielläkin oikoa raajojaan, tuhista, haukotella ja räplätä kännykkää sekä vilkuilla kelloa ja ulko-ovea ihan vaan siksi, että kyseessä on tylsä tilaisuus ja vainaja sen ikäinen että oli jo aikakin?
Poikaystäväsi on aika inhottava nilkki, kun yrittää siirtää vastuun sinulle.
Jätä se sika.
Ilman muuta oli sinun syysi. Sinähän sen sinne kuljetit, vaikka olit hyvin tietoinen, että olisi pitänyt valita joku lasten elokuva tai sellainen, jonka poika olisi jotenkin pystynyt ymmärtämään. Ota nyt opiksesi, sillä näitä tilanteita tulee lisää.
On. Mutta syy ei ole huonossa elokuvavalinnassa vaan huonossa poikaystävämaussa. Jos valitsee poikkikseksi moukan, niin voi joutua kuuntelemaan moukan selityksiä.
Itse olet pikkupojan itsellesi valinnut. On varmaan parasta että tästä lähtien lähdet elokuviin yksin tai kaverin kanssa ja poju jää kotiin pelaamaan vaikka pleikkaa.
Hirveän kulunut ja tylsistyttävä aihe tämä iänikuinen "mieheni" poikkikseni teki perseilyn ja syyttää minua omasta idioottimaisuudestani, ja nyt en muka itse osaa arvioida kummassa meistä on vika.
Niin tai toisin päin "myöhästytin itse perheeni lomamatkalta sosepurkkeineni tai ajoin päin punaisia ja mies suuttui, nyt kaipaan tukea"
Törkeä häirikkö tuo poikkiksesi.
Eroa hetimmiten.
On.