Otetaanko teillä töissä henkilökunnasta yhteiskuva vuosittain?
Meillä otetaan ja taas on edessä. Pitää miettiä vaatetus ym...
Kommentit (11)
Ei joka vuosi. Välillä. Viimeksi pari vuotta sitten portaikossa.
Ihan joka vuosi. Välillä kuvassa on koko talon väki kaikkine ammattiryhmieen (mukana siivoojat, huoltomiehet ym.) välillä tietty porukka.
Ei oteta. Voisi olla haastavaa, kun toimitaan viidessä maassa ja maiden sisäiset toimipisteet vielä lisäksi 😂
Otetaan. Työskennellään 14 eri paikkakunnalla ja tavataan kerran vuodessa yksikköpäivillä jossa ohjelmassa on myös yhteinen valokuva. Se on otettu aina ulkona. Työyhteisössä on siis otettu kuvia jo 60-luvulta alkaen. Musta kuvia on kiva katsoa. Itse olen ollut mukana vajaa parikymmentä vuotta ja tunnen yksittäisiä työkavereita sieltä 60-luvulta, he kaikki ovat kyllä jo eläkkeellä. Nyt on eläköitymässä 70-luvulla taloon tulleet.
Vierailija kirjoitti:
Ei oteta. Voisi olla haastavaa, kun toimitaan viidessä maassa ja maiden sisäiset toimipisteet vielä lisäksi 😂
Toimipisteistään tietty. Ei kai kukaan koko maailmaa mukaan oletakaan tulevan.
Meillä on tehtaassa 1000 henkeä. Kerran mentiin pihalle ja helikopterista otettiin kuva. En löytänyt itseäni siitä. Olisi pitänyt pistää valkoiset haalarit päälle.
Ei ole koskaan otettu yhteiskuvaa. Kunnalla ollaan töissä.
Ei ole otettu koskaan, pienessä firmassa olen ollut vähän yli 5 vuotta.
Hyi, mikä ajatus.
Pitääkö ruveta työhaastatteluissa kysymään, että otetaanko kuvia? Voi sitten jättää suosiolla tuollaiset firmat väliin.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole koskaan otettu yhteiskuvaa. Kunnalla ollaan töissä.
Kunnalla minäkin, kuva otetaan joka vuosi.
Ei ja jos otettaisiin oltaisiin työvaatteissa.
Ihan kun koulukuvaus, se oli jännää.