Voittaako kukaan oikeasti lotossa?
Eikö Suomessa pitäisi olla aika monta miljonääriä? Koko touhu haisee.
Kommentit (13)
Valtio kerää särpimiä miljoonittain itselleen joka viikko ja tj saa 33 tonnia kuukaudessa, jotta pitää naamansa kiinni -että koko homma on Big Scam.. sellainen on vaikutelma. Ehkä muutama voitto annetaan silloin tällöin ulos, jotta tarinat säilyvät. Tosiaan, Suomessa pitäisi olla tuhansia lottomiljonäärejä muka, mutta kukaan ei heitä koskaan tunne.
Kaikki voidaan säädellä ja kuvakulmat editoida. Miksi ei yhtenäistä kuvakulmaa löydy mistää arvonnasta ja jokainen arvonta tapahtuu studioissa kaukana yleisöistä. Tai jopa digitaalisesti.
KUKA USKOO ARVONTEJEN OLEVAN MUKA AITOJA?!!
Niinpä.
ei tunneta ketään lottomiljonäärejä tai ovat huijareita olemaan köyhiä..
Muinaisen eksäni rinnakkaisluokalla ollut voitti jättipotin. Näin tyypin todistettavasti kerran livenäkin. Tyypillä ei ollut rahankäyttö ja muu eläminen oikein hallussa voiton jälkeen, ajoi pahan kolarinkin ja melkein tappoi toisen ihmisen. Kaverin sisko taas voitti joko Casinossa tai Ässässä päävoiton. Ex-työkaveri voitti Kenossa useita tonneja, toisen työkaverin mies vakioveikkauksesssa kans monta tonnia.
Siinäpä ne taisivat ollakin. Itse olen saanut enimmilläni 2 euroa. Rahanhaaskausta laittaa toivonsa rahapeleihin.
eli oikein tunnet aidon lottomiljonäärin..
uskomatonta, mutta totta vissihin sitten kai
Kyllä ainakin niitä pienempiä voittoja, isäni on lotonnut aina ja on pariin otteeseen voittanut muutamia kymmeniätuhansia markkoja.
mutta notta että tuhansia lottomiljonäärejä jotenkin luulisi että se näkyisi pienyrittäjyyksissä tms
Ja uutisten mukaan jokainen lottovoittaja toki jatkaa kuppaisessa työssään ja aikoo ostaa korkeintaan uudet kumpparit. Yeah Right.
Mä tunnen yhden loton päävoittajan ja tiedän etäisesti toisen. Onhan näitä.
Tunnen erään tosi hyvin, on minun siskoni. Itse en enää lottoa, koska ei niin hyvää mäihää samaan sukuun toista kertaa enää satu.
Meidän paikkakunnalle tuli 90-luvulla 25milj. mk. Yksityisyrittäjä, laittoi aika paljon rahaa kiinni yritykseensä, mitä lapset jatkavat (itse jo kuollut). Yritys on heikkokannattavaisella alalla, lapset tunaroivat sen konkkaan, lapsenlapsi jatkaa nyt. Osti lapsilleen kesämökit ja yhteiseksi huvilan Lapista. Kaikki taisi mennä.
Niin juuri paikkakunnalle...On todella harvinaista että päävoitto osuu jollekin nettiporukalle, vaikka se juuri on tavallisin tapa pelata. Päävoitot yleensä on pelattu jonkun tietyn pienen paikkakunnan Prismassa tai kukkakaupassa...Todella outoa...
Ei voita. Huijaus