Tuttava aiheutti nolon tilanteen. Mitä tekisit jos olisit minä?
En ole ihan nuori enää mutta ihastunut yhteen mieheen. Mies on pikkusen minua nuorempi ja työssä samassa paikassa kuin minä. Näemme päivisin 1-2krt.
Kerroin tuttavalle tästä ihastumisesta. Olin tyhmä ja avauduin. Hän laittoi miehelle viestejä että minä olen kiinnostunut yms.
Mitä teen huomenna kun taas meen töihin? Tuntuu nololta. Toisaalta nythän se tietää. En halua mitään suhdetta olen vain lätkässä.
Kommentit (13)
Opitpahan avautumaan "tuttaville".
Tuskin mies pahakseen panee ihastumista. Tuohon epäluotettavaan tuttavaan ottaisin silti pientä etäisyyttä.
Jotenkin se on vaan niin pirun noloa :(
Että semmosta porvoon lauantai-iltaan.
Vierailija kirjoitti:
Jotenkin se on vaan niin pirun noloa :(
pahinta mitä tässä on käynyt on se, että joku saa kuulla että joku pitää hänestä ja on hänen mielestään kiva. aika harva ihminen asiasta suoranaisesti ainakaan pahastuu tai loukkaantuu. ystäväsi on vähän nolo tässä kun meni lavertelemaan asioitasi toiselle
Mies on varmaa kymmenisen vuotta nuorempi. Taatusti sitä ei mun ihastelut ilahduta.
Vierailija kirjoitti:
Että semmosta porvoon lauantai-iltaan.
Porvooporvooporvooporvooproooopooooorrrvooooo.
Koittaisit säkin keksiä välillä jotain VÄHÄN parempaa.
Miehenä sanoisin, että tuollainen tieto tuntuu hyvältä riippumatta siitä, onko tunne molemminpuolista. Se imartelee. Oikeastaan sinun ei tarvitse tässä tilanteessa tehdä muuta kuin odottaa. Jos mies ajattelee sinusta samoin, hän varmasti tekee seuraavan siirron. Jos hän ei tee mitään, niin sittenpähän tiedät, että hän ei ole sinusta kiinnostunut. Sinulla ei ole mitään hävettävää eikä hävittävää.
Pöljä oli se joka miehelle kertoi mutta nyt sinun tarvitsee vain odotella. Saattoi se pöljä tehdä palveluksenkin sulle. Nyt vaan nautit tilanteen kehittymisestä.
Kosta jollain kaamealla tavalla sille tuttavallesi
Kostoa pahempaa on mennä hänen puheilleen ja vaatia selitystä kasvotusten.
Minä tekisin niin että laittaisin välit poikki tähän tuttavaan. En voi sietää tuollaisia ihmisiä, jotka katsovat oikeudekseen puuttua tuollaisiin asioihin. Heihin ei voi luottaa missään asiassa.
Sano miehelle että kaverisi on sekopää ja liittoudutte yhdessä häntä vastaan. Yhteinen vihollinen lisää yhteishenkeä.
olipa lojaali ystävä siinä. menet ihan pokkana vaan töihin ja huikkaat huomenet ja olet kuin et olisikaan