LIITUTAULUMAALI
Onko kenelläkään kokemuksia liitutaulumaalista? Ollaan ajateltu laittaa sellainen kehystetty alue lastenhuonen seiniin ja nyt kiinnostaa toimiiko oikeasti käytössä siis tarttuuko liitu oikeasti? Hinta? Pystyykö yhdistämään vielä magneettimaalin kanssa???
Kommentit (5)
Me kokeiltiin kanssa laittaa mangneettimaali liitutaulumaalin alle, mutta siinä pysyy vaan tosi vahvat mangneetit, koska liitutaulumaali tulee mangneettimaalin päälle.
Joten laitoin toiselle seinälle mangneettimaalin pieniin kehyksiin ja liitutaulumaalin toiselle seinälle. Niin toimii paremmin. Mutta kyllä joku kunnon mangneettitaulu olis varmaan " tehokkaampi" .
Täytyypä sitten miettiä josko mekin laitettais erikseen se magneettitaulu tai sit vähän myöhemmin kun lapset kasvaa ja haluaavat ripustaa julisteita tms. roikkumaan...Liitutaulu kuitenkin.
Tällä https://smartersurfaces.fi/kauppa/liitutaulumaali/ ja tuolta löyty myös magneettimaalia joka oli hyvinkin vahvaa. Liitu tarttuu ja lähteekin onneksi pyyhkiessä.
Voisiko siihen kehykseen laittaa pellinpalan ja maalata sen liitutaulumaalilla?
Eikö kenelläkään ole kokemusta?