Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onneksi en ole kertonut kenellekään kesälomastani. :)

Vierailija
30.07.2017 |

Paitsi nyt tietysti tänne kirjoitin. :D Mutta kukaan mun sukulainen jne. ei tiedä mun lomasta yhtään mitään. Haluan olla rauhassa, en kaipaa kotiini ketään kyläilijöitä / passattavia, en halua paimentaa kenenkään kakaroita yms. Tämä loma on tarkoitettu vain mulle ja vietän mukavaa elämää!! Olen sen ansainnut. :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et sitten osaa sanoa EI??

Vierailija
2/3 |
30.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on käynyt passattavia ihan omasta toivomuksestani. Kesävieraiden tulo antaa minulle energiaa hoitaa roikkumaan jääneet kotityöt pois. Olen myös lomaillut omassa rauhassa ulkomailla. Olo on näin loman viimeisenä päivänä levännyt. Siisti koti ja uusia muistoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina ei ehdi sanomaan ei kun vieraat on jo oma-aloitteisesti oven takana kun tietävät lomasta varsinkin perheelliset. Jotka sitten ilmoittavat tarvitsevansa lasten hoitoa jne, sillä sullahan on nyt loma eikä varmaan mitään tekemistä.