Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko sinulle tapahtunut harmillisia tilanteita niin, että olet ostanut jonkun uuden asian ja sitten se syystä tai toisesta menee heti ostotilanteen jälkeen käyttökelvottomaksi?

Vierailija
28.07.2017 |

Tuli vain näistä kahdesta uutisesta mieleen. Varmasti on harmittanut kun samana päivänä on uusi auto ja kodinkoneet menneet täysin käyttökelvottomiksi. 😕

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201707282200291274_ul.shtml

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005305484.html

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis toisessa uutisessa mennyt auto käyttökelvottomaksi tunti sen ostamisen jälkeen ja toisessa uutisessa upouudet kodinkoneet syttyneet palamaan kaupasta kotiinpalumatkalla. Ap

Vierailija
2/3 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi minulle ei ole tapahtunut mitään näin kamalaa. Kerran kyllä nappaisin vahingossa uusista pikkuhousuista kokolapun mukana myös pienen palan kangasta, mutta reikä oli helppo ommella kiinni.

Tuli kyllä tuosta kodinkonejutusta mieleen, kun toiset olivat yrittäneet viittoilla palavia koneita kuljettaville. Vähän aikaa sitten olin menossa suojatielle ja pakettiauto ajoi siitä ohitseni. Pakussa oli sivuovi auki ja S-Marketin muovikassi heilui siinä reunalla vähän vaarallisen näköisesti. Viittoilin ajajaa pysähtymään, mutta hän vain "moikkasi" takaisin ja kiihdytti ylämäkeen. Toivottavasti ei jäätelöt pudonneet kyydistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun veli osti uusia alushousuja ja hän repi sitten ne laput irti pöksyistä, jotka piti niitä housuja yhdessä, esim. 3kpl/pkt. Samalla kun repäsi ne laput irti, repi myös kauheat reiät niihin alushousuihinkin. Mun mielestä ne olis tommosen käsittelyn jälkeen ollu käyttökelvottomat, veljen mielestä eivät. 🤣

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kaksi