HIMOS
Osaako kukaan sanoa, onko jotain kauppaa mistä sais ruokaa sunnuntai-iltana? Ollaan perheen kanssa (länsi-) Himokselle menossa sunnuntaina, saako sieltä jostain maidot ja leivät silloin ostettua vai pitäisikö ottaa mukaan? Ei ole ikinä siellä päin käyty..
Kommentit (5)
Seppolassa, siis Jämsän keskustassa K-market auki sunnuntaisin iltaan asti.
Seppolassa S-Market on iltaan auki voi olla jopa kymmeneen auki, netistä saa aukioloajat!
Siis Jämsässä, turha mistään Seppolasta puhua ulkopaikkakuntalaisille.. Siis Jämsän keskustassa on Cittari, S-market ja pienempi K-kauppa. Plus Shelli, Neste, Patis (ent. Esso ihan Himoksen lähellä), mut en tiiä valikoimia, mitä kaikkee niistä saa.
Miten uusavuton ap on? Olet matkalla Himokseen, Himos sijaitsee Jämsässä. Hmm mitenköhän saisit selville siellä sijaitsevia ruokakauppoja.. googlettamalla?
Itse asiaan, Jämsän keskustasta löytyy iso S-market ja Cittari, ihan vierekkäin. Keskustasta löytyy myös pikku k-kauppa Mansikka ja r-kioski. Huoltoasemia ja Tokmanni löytyy myös keskustan ulkopuolelta. Ole hyvä!
Onko siellä yleensäkin miten kauppoja, oisko joku auki sunnuntaina???