Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tekee mieli palata eksän kanssa yhteen, kamala ikävä :(

Vierailija
13.07.2017 |

Lähdin entisen poikaystäväni luota toisesta maasta noin viikko sitten. Päätös oli hieman hätiköidysti tehty riidan yhteydessä, mutta kieltämättä ero oli pyörinyt usein mielessä. Olen 19v ja olen melko seikkailunhenkinen, mutta eksäni oli vähän vanhempi ja rauhallisempi. Lisäksi riideltiin paljon, sain outoja raivokohtauksia kun hän sanoi minulle jotain, josta en pitänyt. Seksi ei myöskään hänen kanssa ollut sellaista, mitä olisin toivonut. Nämä suurimmat syyt eroon.

Nyt olen omassa kodissani yksin ja tuntuu kamalalta. On hetkiä, jolloin ero tuntuu helpotukselta, mutta suurimman osan ajastani pohdin teinkö oikein. Minulla ei vain ole täällä yhtään mitään. Eksä soitti pari päivää sitten perääni, että on minulla mahdollisuus tulla takaisin jos haluan, mutta vastasin kieltävästi, jonka jälkeen esti minut aivan kaikkialla. Joten sinne meni se mahdollisuus. Silti ikävä on aivan tajuttoman kova :( Minä rakastan häntä edelleen <3 Mielipahaa oli vain liikaa suhteen aikana. Mikä auttaa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin se vain on, että parhaiten auttaa aika. Saattaa tuntua vaikealta uskoa nyt, kun ero on noin tuore mutta sanon omasta kokumuksestani.

Vierailija
2/2 |
13.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Unohda exä. Olet vielä hyvin nuori ja sinulla on vielä paljon aikaa löytää itsellesi sopivampi puoliso. Ehkä nyt olisi itse tutkiskelun paikka. Pohdi mikä aiheutti raivostumiset ja miten voisit kehittää itseäsi. Keskityt hetkeksi itseesi, ja jatkossa tiedät paremmin mitä haluat parisuhteelta ja elämältä. On ihan luonnollista, että ikävä on tässä vaiheessa kova, mutta sen ei kannata antaa vaikuttaa tekemääsi päätökseen (jonka teit ihan syystä). Mukavaa loppu kesää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kaksi