Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehet vähättelevät naisia jopa silloin kun naiset pärjäävät paremmin

Vierailija
04.07.2017 |

Tytöt valtaavat eliittikoulut ja yliopistot, miehet selittävät tämänkin naisten paskuudella ja paskoilla piirteillä. Miltä tuntuu onnistua ja kuulla naisten voitonkin jälkeen miten miehet ovat silti parempia opiskelijoita? :DDDD Kyllä te miehet syrjäydytte ihan syystäkin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehet pitäisi pistää pääasiallisesti ruumiillisesti raskaisiin töihin, ovathan he fyysiseltä kannalta katsottuna naisia parempia ja uhoavat tästä jatkuvasti. Myös matalapalkka-alat kaipaavat miehiä, jotka uhoavat kestävänsä enemmän työtä kuin naiset. Naiset voisivat sitten olla lääkäreitä, lakimiehiä ja toimitusjohtajia tehden sellaista kuusituntista päivää.

Vierailija
2/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä tuosta naisten miehiä korkeammasta koulutuksesta ole ollut kenellekään vielä tähän päivään mennessä mitään hyötyä , pelkkä menoerä kuten kaikki muukin naisiin liittyvä. Naiset perustavat edelleenkin alle 10 % kasvuyrityksistä, koulun penkiltä siirrytään laulamaan muumilauluja ja leikkimään sormiväreillä vuosikausiksi kotiin lasten varjolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavallaan on oikein, että sinne "eliittikouluun" pääsee paras aines, vaikka se olisi 100% tyttöjä. Toisaalta naisia, joiden älykkyyosamäärä on yli 120, on paljon vähemmän kuin vastaavia miehiä ja mitä korkeammalle mennään, sitä vähemmän naisia siellä näkyy.

Jos koulut silti täyttyvät naisista, on syytä miettiä josko yhteiskunnan rakenteet jotenkin syrjivät miehiä ja onko nykyisessä koulutuspolitiikassa järkeä; armeija antaa tytöille epäreilun varaslähdön ja moni korkeakoulutettu nainen jättäytyy nopeasti työelämästä pois, kun kohtaa vielä menestyneemmän alfan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kolme