Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uunin pyrolyysipuhdistuksesta kysyttävää

Vierailija
04.07.2017 |

Tein ruispuolukkapuuroa uunissa ja sitä kuohui uunin pohjalle jonkin verran, ja nyt siellä on kivikova massa puuroa, joka ei uuninpuhdistusaineella muutu miksikään.

Uunissamme on pyrolyysitoiminto, mutta en ole sitä aiemmin käyttänyt. Pitääkö varautua puhdistukseen palohälyttimet pois ottamalla?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kokenutta tietäjää?

Vierailija
2/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on sama toiminto uunissa ja käytän sitä pari kolme kertaa vuodessa. Ei tarvitse ottaa hälyttimiä pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen nyt onnistunut irrottelemaan sitä puuropaakkua uunin pohjalta takkalasien puhdistussuihkeella. Pyrolyysiohjeessa kun varoiteltiin, että karkeat ruoantähteet saattavat syttyä palamaan. Ruiskuttelen takkalasien puhdistusainetta ja taas muovilastalla irrottelen vähäsen. Ehkä vielä tänä iltana päästään itse pyrolyysipuhdistukseenkin.

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi seitsemän