VOI HELVETTI SENTÄÄN! Silkkitie on ryöstettu ja kaikki coinini on varastettu!
Käytin Silkkitietä (mm.) online-lompakkona mutta nyt hakkerit on tyhjentäneet koko hotwallet-lompakon. Sieltät on kaikki rahat hävinnyt! Kapteeni ja Asiakaspalvelu ei ota kantaa asiaan mitenkään. Nykyisen btc-kurssin mukaan minulla on hukassa yli 7400 euron edestä coineja.
Kommentit (19)
Eikä! Taasko? Eihän Silkkitiellä ole ollut muuta kun ongelmia.
Bitcoinit voi kyllä tallettaa parempaankin talteen.
Oikein! Narkkaavilta paskoilta kaikki pois.
5/5 otsikko jo nauratti ääneen (ei vahingonilosta)
Jos huimeksia haluat, niin kannattaa jatkossa tallettaa coinit Siltsutielle. Toimii kuin kristalli.
Mä olen sitä miettinyt kusettaako Silkkitien pitäjät itse vai tapahtuuko siellä tosiaan muiden toimesta hakkerointeja jne. Meinaan itse kun tein ekan talletuksen Silkkitielle, niin bitcoinejani ei löytynytkään mistään. Otin yhteyttä ylläpitoon, ei vastausta. Toinen talletus ja osto onnistui, ja sen jälkeen useimmat. Monen muunkin kokemus on ollut että toisinaan bitcoinit vaan katoaa siellä, mutta suurimman osan aikaa ei.
Kävikö niin, että bitcoin-sijoittajilla on muuta tekemistä ja huumeista kiinnoistuneilla muuta tekemistä, kun keskustelu ei jatku. Katsotaanpa aamulla uudestaan.
Onneks tulin itse järkiini pari vuotta sitten ja tajusin lopettaa virtuaalivaluuttojen kanssa sekoilun.
Minä en ymmärrä miksi kukaan säilyttää Bitcoinejaan jossain epämääräisessa nettipalvelussa. Tuollaisessa touhussa kaivaa verta nenästää. Ei kukaan tallettaisi oikeatakaan rahaa johonkin neverhööd kiinalaiseen rikollisten pyörittämään pankkiin.
Bitcoinit voi tallentaa vaikka omalle muistitikulle ja laittaa tyynyn alle. Ilman tallennettuja salausavaimia niitä ei kukaan pysy vohkimaan.
Vierailija kirjoitti:
Kävikö niin, että bitcoin-sijoittajilla on muuta tekemistä ja huumeista kiinnoistuneilla muuta tekemistä, kun keskustelu ei jatku. Katsotaanpa aamulla uudestaan.
It's morning again
'Coineja' sanotaan muuten suomeksi kolikoiksi...
Systeemejä täytyy kehittää että ihmiset saa ostaa mitä haluavat. Tai sitten lakeja pitää muuttaa mutta jompi kumpi kuitenkin.
Tässä kutsu linkki. Toimii Tor verkossa
mene poliisin juttusille ja kerro etä sinut on ryöstetty. hyvällä onnella saat rahat takaisin.
Oletko tyhmä? Miksi käytit sitä säilömiseen?
Vierailija kirjoitti:
Jos huimeksia haluat, niin kannattaa jatkossa tallettaa coinit Siltsutielle. Toimii kuin kristalli.
XD
Aika jännää. Minä käytän Nordeaa lompakkonani eikä sieltä ole koskaan euroakaan kadonnut. Oletko kokeillut tavallisia pankkeja?
Vierailija kirjoitti:
mene poliisin juttusille ja kerro etä sinut on ryöstetty. hyvällä onnella saat rahat takaisin.
XD
Miksi ihmeessä sen tänne vauva sivulle kirjoitat? Vähän väärä paikka..